kirpputori helmi

kirpputori helmi sit lopettaa toimintansa 14 vuoden jälkeen. ei jää keskustaan enää oikein mitään muuta kuin tyhjiä liikehuoneistoja
4379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kirpputoreja on lopetettu aika paljon menneen talven aikana myös muilta lähipaikkakunnilta, suurin syy lienee nettitorien suosion kasvu. Siellä voi myydä myös arvokkaampaa tavaraa kätevämmin kun ns. torihävikin vaaraa ei käytännössä ole lainkaan.

Äänestä

JOO SE ON TAVALLAAN TOTTA. MUT JOS MYYT NETISSÄ SUN PITÄÄ PERIAATTEESSA SAADA ENSIN RAHA JA SIT VASTA LÄHETTÄÄ TUOTE. KIRPPARIEN AIKA ON OSALTAAN OHI. TROKARIT PILAS IDEAN

Äänestä

Ei Helmi mitään ole lopettanut. Auki on ja voi hyvin.

Äänestä

Ai missä tämä sit nykyään toimii ei ainakaan samassa paikassa hintakaaten alakerrassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


serppe kirjoitti:

kirpputori helmi sit lopettaa toimintansa 14 vuoden jälkeen. ei jää keskustaan enää oikein mitään muuta kuin tyhjiä liikehuoneistoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu