Koneeni saapuu puolilta öin ja lähtö aamulla 7.10. Renfe ei silloin toimi. Paljonko taksi maksaa nykyisin? Onko jotain muuta mahdolllisuutta esim bussit?
Mikä taksin taksa lentoasema - Fuengirola
12
89
Vastaukset
- Rolle101
Yöllä taxi Fugeen maksaa n.40€.Taitaa olla ainoa vaihtoehto.Päivällä jonkin verran halvempi.
- Jouluksi.aurinkoon
Kiitos vinkistä. Tiedätkö ovatko lentoasemalla odottavat taksit luotettavia? En tunne asiaa koska olemme aina käyttäneet junaa
- Rolle101
Olen käyttänyt useasti lentokentän taxia eikä kertaakaan ole ollut mitään ongelmia.Mukavaa matkaa.
- Jouluksi.aurinkoon
Kiitos! Norskin lennot tuolle ajalle tulivat myyntiin pari päivää sitten. Olen aina ostanut mahdollisimman aikaisin.
- ovikello
minä en uskalla ostaa norwegianin lentoja ensi syksyksi ,kun ei tiedä mikä on tilanne heillä silloin , konkurssi tai ei .monenlaista uutista on kuulunut .
- Jouluksi.aurinkoon
Elämä on riskien ottoa. Finnairilla samat lennot tarkalleen kaksi kertaa kalliimmat. Jos menee konkkaan niin silloin menee. Todennäköisemmin joku ostaa yhtiön ja jatkaa lentoja
- 10xreissua_vuodessa
Itse ostin 4. Norwegianin lennot tälle vuodelle keskiviikkona. Harmittavasti tilanne oli se, että lennot olivat aamulla marraskuulle halvemmat kuin illalla 8h vakioalessa... varatessa oli eri tietokone kuin matkoja selatessa ja cache-muisti tyhjennetty. Vertailuksi Finnair olisi ollut 150€ kahdelta kalliimpi. Tärkeintä on maksaa luottokortilla, joka on ainoa ja varma keino saada rahat takaisin jos yritys menee konkurssiin.
- Jouluksi.aurinkoon
10xreissua_vuodessa kirjoitti:
Itse ostin 4. Norwegianin lennot tälle vuodelle keskiviikkona. Harmittavasti tilanne oli se, että lennot olivat aamulla marraskuulle halvemmat kuin illalla 8h vakioalessa... varatessa oli eri tietokone kuin matkoja selatessa ja cache-muisti tyhjennetty. Vertailuksi Finnair olisi ollut 150€ kahdelta kalliimpi. Tärkeintä on maksaa luottokortilla, joka on ainoa ja varma keino saada rahat takaisin jos yritys menee konkurssiin.
Kirjoittaessani eilen illalla mainitsin Finskin lentojen olevan kyseisinä päivinä kaksinkertaiset Katsoin huvikseni ja huomasin niiden olevan jo kolminkertaisia.
Minulla on Nordean MasterCold, johon sisältyy meko hyvä matkavakuutus. Ehtona on että vähintään 75 % matkan hinnasta maksetaan kredit puolelta. Niin teen aina. - 10xreissua_vuodessa
Jouluksi.aurinkoon kirjoitti:
Kirjoittaessani eilen illalla mainitsin Finskin lentojen olevan kyseisinä päivinä kaksinkertaiset Katsoin huvikseni ja huomasin niiden olevan jo kolminkertaisia.
Minulla on Nordean MasterCold, johon sisältyy meko hyvä matkavakuutus. Ehtona on että vähintään 75 % matkan hinnasta maksetaan kredit puolelta. Niin teen aina.Konkurssitapauksissa vastuu menee Visalle, ei riipu mikä pankki kortin myöntäjänä. Tuo sama matkavakuutus homma on Norwegianin kortilla, vuosikulut 0€... meillä on kuitenkin jatkuvat matkavakuutukset toisesta paikasta.
- on.jo.dineroa
Parsa autot ajavat edullisia kyytejä esim Malaga lentokenttä-Fuengirola 19 euroa. On voittoa tavoitelevaton yhtiö tai ry.
- Jouluksi.aurinkoon
Mikäs sellainen yhtiö tai yhdistys on? Miten saa ennakolta yhteyden? Ja vielä kysyn onko laillinen ettei matkustaja joudu liriin?
- paljonmatkustava
Itse olen miettinyt samaa miten voisi ottaa lentokentältä samaan suuntaan menevien kanssa kimppa taksin. Suuriosa lentokoneen matkustajista mene samoille kulmille. Samalla rivillä istuvien kanssa toki on helppo sopia yhteisestä kyydistä, mutta miksikäs ei voisi esim laittaa lappua kiertämään.
Istun sillä ja sillä paikalla haluatko matkustaa kimppataxilla sinne ja sinne, tule sopimaan asiasta. Aikahan on koneessa toki ihan mukavasti sopia yhteiskyydityksestä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1059423
- 494591
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021976Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421901- 241620
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131381Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,381297Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54917Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31902Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30893