Ihastutteko usein

tuntemattomiin ? Kaupassa, kaduilla, julkisissa ? Baareissa?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hämmästyn jos kuulen jonkun ihastuvan johonkin ohikulkijaan! :D Minulle ei ole ikinä käynyt näin, vaikka liikun todella paljon eri maissa ja ikääkin on yli 20 vuotta. :D

Äänestä

Pysäyttävää näkyä ei tule missään..........
<3

Pientä mielenkiintoa voi kuitenkin löytyä monista mm. noista mainitsemisista paikoista vastaan....

Äänestä

Tapasin eksäni ensimmäisen kerran juuri kadulla. Samoin näin teininä on tullut ihastuttua moniin tyyppeihin ensisilmäyksellä. Kai minulla on ollut ihastua vastaantulijoihin ainakin nuorena. Nykyään aikuistuneena ihastun melko harvoin.

Äänestä

Kerran Kreikassa ollessani näin erään lähteen luona upean jumalaisen komean miehen .. siniset silmät , vaaleanruskeat laineilla olevat pitkät hiukset ja upea vartalo..
Kunnes tajusin ,
taisi olla niitä kreikkalaisia taru jumalia..😁

(Tosi juttu , oli oikeasti kaunis mies , niin kuin mies vaan voi olla mutta ei millään tavoin naisellinen)

Äänestä

Ainoa kerta jolloin mies vei sydämmeni oli eräässä T alkuisessa kaupungissa jossa komea sinisilmä mikey ajeli ohi punaisella wolkseagenilla. Jäin tuijottelemaan perään tuijoitaisin vieläkin. Harvoin näin aikuisena näin tapahtuu ehkä kerran 3 vuoteen.

Mietin yhä mikä vetää minua hänen puoleensa?🤔

Äänestä

En ihastu.

Se vaatisi muutaman ominaisuuden jotta se olisi mahdollista. Minulta ne uupuu.

Ominaisuuksista tärkein: haku on päällä kovalla tahdilla

Toinen olennainen ominaisuus: ihastuu huomioon ja ihailun kohteena oloon. ihailun kohteena olo kohottaa itsetuntoa

Kolmas olennainen asia: ihastuu usein enemmän ulkonäköön ja se on merkittävä osio sitä miten seurustelukumppanit valikoituu

Minä itse maanantaina kävellessä tuolla Tampereen Hämeenkadulla kohti Ratinan kauppakeskusta katselin miehiä jotka tuli vastaan ja mietin et onhan noista moni hyvännäköisiä. Osa ihan ”mallipojan” näköisiä mut mä en kokenut mitään ihastusta, himoa tai muutakaan sen suuntaista fiilistä. Ne olivat vain ”liikkuvia kuvia” jotka vilahtaa ohi jotka ei herätä mitään tunnetta.

Aloin siinä miettimään sit ihastumisen syvintä olemusta ja kyllä minulla se ihastuminen tapahtuu ns. Kun pääsee sulkeltaan sen ihmisen sieluun.

En saa pelkistä kasvoista ja katseesta mitään kiksejä vaikka se olisi kuinkakin kiinnostunut katse minuun päin.

Äänestä
  • Et sä tartte sitä ominaisuutta. Joskus voi käydä uskomattomasti.

    Äänestä

En mielestäni. Edellisestä melkein 20 vuotta. Nykyinen ihastuskin on jo yli vuoden.

Äänestä

Töissä Erääseen naiseen.

Äänestä

Yhden kerran on käynyt niin että kertasilmäisyllä menetin sydämeni ennenkuin ehdin kätellä ja esittäytyä ❤💖💗💟

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hgallu kirjoitti:

tuntemattomiin ? Kaupassa, kaduilla, julkisissa ? Baareissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu