paljon menettetty

Se tekee häijyäkun ajattelee mitä helvettiä tavaroille on tapahtunut.
Niitä ei kaupasta enää saa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sota poltii ja tuhosi ja se jatkuu.

Äänestä

mitäpä täs tavaroil tekee ku Suomen kansaa ei koht enää ole
tarvita muuta ku vesipiippu ja ainekset siihen ,, ruoska ja oma haaremi jokaisell ja Suomen hilpee valtio maksaa

Äänestä

Näin on. Ja jos itse haluaisit sen puuttuvan tavaran tehdä ja työkalut ja paikkakin olisi, niin tarvikkeita et saa ainakaan Suomesta. Kauppojen hyllyt täyttää roina, mitä kukaan ei halua ostaa ja sitä mitä haluttaisiin, sitä ei ole, ei tule eikä tilatakaan. Samaa on meno kuin jo ainakin 1970 -luvun Neuvostoliitossa. Jotakin jos on, se on tuotettu Stalinin ohjeen mukaan: laadulla ei ole mitään väliä, ainoastaan määrällä. Eli Stalin oli jo sata vuotta sitten samassa missä ns länsimaat nyt.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vanhojentavarouden.yst kirjoitti:

Se tekee häijyäkun ajattelee mitä helvettiä tavaroille on tapahtunut.
Niitä ei kaupasta enää saa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu