Miksi myynnissä vain 4x4 (Niva)

lada-auto.fi

myynnissä vain 4x4. Saksan sivuilla Granta, Vesta ja Galinakin.

lada.de
1137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pitää vastata, kun ei kukaan ole vastannut. Varmaa tietoa kun löytyy. Maahantuojan mukaan tehtailla yhdistellään Kalina ja Granta malleja, niin pitää saada Eu tyyppihyväksyntä uudistetuille malleille.

Vesta säilyy entisellään, mutta lienee liian kallis Suomen markkinoille maahantuojan mielestä. Kuulemma renkaan potkijoita riittää, mutta hinnan kun kuulevat niin kantapäillään kääntyvät.

Minustakin noin 20tonnii on liikaa henkilöautosta, Nivasta ei niinkään. Oman Grantan hinta oli just sopiva 13tonnii joka löytyi ns. sukanvarresta =D

Että tervetuloa takas reilun kymppitonnin Ladat!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirovets701 kirjoitti:

lada-auto.fi

myynnissä vain 4x4. Saksan sivuilla Granta, Vesta ja Galinakin.

lada.de

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu