Napatyrä rytkyy

Paikallisessa oli juttu laulajasta kuuskytluvulta.Kuvassa pullisti läpipuseron patti kohdalla navan.
Kysyisinki on laulajanlaulut laulettu jos napatyrä puhkeaa?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin näky olevan.Van ei kai se tyrä nyt niin pahasti resonoi etteikö laolao kykenis.

Äänestä

Miksi sitä ei voisi korjata leikkaushoidolla?
Minullakin oli nivustyrä joka operoitiin n.10 v. sitten leikkaamalla ja hiilikuitua tai jotain sen suuntaistaverkkoa ne sinne vahvikkeeksi laittoi.
Jees hyvähomma!

Äänestä
  • Kyllä niitä leikataan, jos ei tyrävyön kanssa pärjää..

    Äänestä

Mikä hätä teillä on tuosta laulajan napatyrästä?Vaivaako se teitäkin?

Äänestä

Taitaapi Napis59:llä aivotyrä vaivata.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Napis59 kirjoitti:

Paikallisessa oli juttu laulajasta kuuskytluvulta.Kuvassa pullisti läpipuseron patti kohdalla navan.
Kysyisinki on laulajanlaulut laulettu jos napatyrä puhkeaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu