Tietkö. Että stadissa

Asuu ne muualta muuttaneet ja hallitsee? Hih....
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nou. Mä oon syntyny täällä niinku 3 edellistä sukupolvee. Mut ei sen välii mistä oot, mut stadilaiset ei vingu noist kotipaikkajutuist ennen kun joku rehupuntti alkaa niist vikisee. No mut sä päätit mennä mansee, hyvä nii ja be happy there.

Äänestä

Niin että idästä Kallioon?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omavalta kirjoitti:

Asuu ne muualta muuttaneet ja hallitsee? Hih....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu