Polvijärveläiset, miettikää kaksi kertaa ennen kuin suostutte yhteistyöhön.
Outokumpulaiset haluavat maksujan omien virkojen haltijoille, yhtälö ei olisi toimiva eikä varsinkaan Polvijärveläisille halpa ratkaisu.
""Outokummun seurakunta toivoo jatkoa neuvotteluille Polvijärven seurakunnan kanssa, vaikka Siun seurakunta -hanke kariutuikin.
Kirkkovaltuusto haluaa neuvotella yhteistyöstä ja mahdollisista yhteisistä viroista, erityisesti yhteisestä kirkkoherran virasta. Tällainen voitaisiin perustaa esimerkiksi 1.6.2020 alkaen.""
Kirkkoherra
6
261
Vastaukset
- Hautausmaalla
Polvijärvi suostunee yhteistyöhön. Outokumpu ansaitsee työntekijänsä. Polvijärvellä pärjää vähemmällä väellä.
Yksi pappi ja suntio riittää Polvijärven tarpeisiin.- Uskomaton__
Jopas, maksaisimme Outokumpulaistenkin työntekijöiden palkat, kieroa peliä pelataan seurakuntamme kustannuksella..
Jos yhdistyminen tulee niin eroan välittömästi perheineni seurakunnasta, todennäköisesti moni muukin seuraa perässä...
- Kynttilät
Yhdistyminen on taloudellisesti kannattavaa. Vähemmän virkoja. Väkiluku vähenee.
Oikea suunta. - Ruvasmummo
Onko yhdistymisneuvottelut alkaneet, ei olla kuultu vielä mitään
- Boltsi-Baras
Oku haluaa pomottamaan Polvijärveläisiä, raha ei saa olla aina kaikessa määräävä tekijä...
Eroan välittömästi Polvijärven seurakunnasta jos yhdistyminen toteutuu, saman voi tehdä muutkin protestina mielivaltaiselle rahanpalvonnalle... - Nukkienherra
Näin aamuyöllä Herra on laskeutunut palstalle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61083