Facebookin Hämeenlinna politiikka osiossa Kiemunki puolustaa velisekseen kutsumaansa Tapio Vekkaa, jonka jälkeen Vekan morsmaikku, Karoliina lähettää Kiemungille sydämen kuvan.
Sitten Kiemunki alkaa riitelemään toriparkin vastustajien kanssa ilkeillä kommenteillaan ja kutsuu torilla parkkia vastustaneita mielenosoittajia "kurkku suorana torilla huutajiksi".
Kiemunki on siis jälleen tiukasti kokoomusrintamassa, niinkuin jo valtuusto aikoinaan aina tapasi olla. No onneksi tämä aina riitelyyn ja jopa väkivaltaan tarttuva henkilö ei ole enää päättämästä yhteisistä asioistamme ja hänen valtuustokautensa jääkin suureksi häpeätahraksi kaupungissamme.
Sitten Kiemunki alkaa riitelemään toriparkin vastustajien kanssa ilkeillä kommenteillaan ja kutsuu torilla parkkia vastustaneita mielenosoittajia "kurkku suorana torilla huutajiksi".
Kiemunki on siis jälleen tiukasti kokoomusrintamassa, niinkuin jo valtuusto aikoinaan aina tapasi olla. No onneksi tämä aina riitelyyn ja jopa väkivaltaan tarttuva henkilö ei ole enää päättämästä yhteisistä asioistamme ja hänen valtuustokautensa jääkin suureksi häpeätahraksi kaupungissamme.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Siis juuri näin. Tätähän tulee ikävä, jos Kiemunki olisi vielä kuvioissa, se hiljentäisi Ojamäet ja Penapuput. Taikka potkisi se pois ryhmästä.
Parasta kun saimme ulos Kari Ilkkala ja astui vielä omaan SCC-ansaan tuomioiden kera.
Ensin sairastui Vekka Ilkkalan läsnäolosta, sitten sairastui Ilkkala ollessaan hullujenhuoneen ainut terve.
Pyytäisi anteeksi koulukiusaamista.
En ole kuullutkaan Ilkkala koulukiusaaja mutta anteeksi on pyydettävä sen.
Paljonko Pertun elarimaksut??
Onko totta, että Kiemunki on taas äänessä puolustaen toriparkkia. Eikö hän ole jo tarpeeksi töppäillyt kaupungin asioiden suhteen (mm. SCC) . Allekirjoittanut oli torilla vastustamassa tätä mahtipontista hanketta. En huutanut kurkku suorana, eikä muuten huutanut kukaan muukaan. Muutaman kerran kaikui"Ei toriparkkia" tai ilmaisimme, että meistä ei kukaan halua olla maksumiehenä hankkeelle, joka on vailla mitään järkeä ja hyödyntää vain joitakin tahoja ja pieniä piirejä. Ihan sivistyneesti me ilmaisimme mielipiteemme ja siihen meillä oli ja tulee olemaan täysi oikeus. Tämä tiedoksi myös Kiemungille ja muille vastaavasti ajatteleville.
Kyllä minäkin jos olisin Kiemunki niin pitäisin meteliä ja yrittäisin vaikka vähän tirvauttaakin väärin ajattelijoita. Sisävesiboxingin Kiistattoman Mestarin titteli ja arvovyö antaa kyllä hiukan oikeuttakin ojentaa muita, koska on vain yksi ja ainoa mestari kerrallaan.
Jos oikeasti kisailtaisiin jostakin "Hämeenlinnan suurin tunari"-tittelistä niin kyllä Kieronki siinäkin mittelössä koko lailla kärkisijoille nousee ellei jopa ykkössijalle asti?
Riitelevä ja ylimielinen, keskenkasvuinen nuorukainen oli jolle nousi pikkukylän valta hattuun!
mutta hyvin Kiemura veti Vanajaveden risteilyllä sitä kanssa matkustajaa yllättäen suoraan palloon. Ukkeli putos kuulemma ekalla polvilleen
Kuka nyt vaan 80 ukkelin saa polvilleen. Mutta eihän kiemuralla ole VIELÄ ollut mies vastassa.
Väkivaltainen Persu kuvitteli jotain olevansa ja kävi Iisakin kimppuun mutta putos ensimmäisestä laakista ja viikko sairaalassa kun pata auki. Iisakki ei viitsinyt nostaa luuseri pullistelijaa vastaan edes syytettä.
"pataan.sai" valehtelee räikeästi, koska Kiemungin pahoinpitelemäksi jotunut henkilö ei ole persu, vaan kokoomuslainen yrittäjä, joka tarttui Kiemunkia letistä. Ihmetystä on kaupunkilaisissa herättänyt, miksei Kiemunki saanut teostaan syytettä, koska nyrkillä naamaan lyöminen julkisella paikalla on pahoinpitely tai törkeä pahoinpitely, joka on yleisen syytteen alainen rikos.
Älä valehtele Persu. Oli vielä tunnettu Persu ja kävi kimppuun ja sitä on ihmetelty miten Iisu sai raukan pelastettu poliisilta mutta miehen teko. Itsepuolustusta Iisun taholta.
Kokoomusta syyttävä on varmasti itse hakkaaja. Sen verta paksua selittelyä ja valehtelua.
Siitä derkut tunnistaa.
Samaa mieltä Persun tunnistaa ja väkivalta suosiossa.
pitääköhän se huhu paikkaansa että moukari-iskun jälkeen Iisu olisi juossut heti laivan konehuoneeseen/viinihuoneeseen ja lukinnut itsensä sinne loppumatkan ajaksi. Puoluetoverit olivat sitten kantaneet puheenjohtajalle juomaa sinne ettei johtaja nyt ihan käsiin olisi selvinnyt
Ei pidä. Sinne juoksi hakannut Persu verissä ja sieltä viikoksi sairaalaan. Persuraukka levittelee huhuja.
Pahoinpidelty oli yrittäjä Jari Viita, eikä todellakaan mikään persu, vaan ihan ehta kokoomuslainen
Ikävää ettei kanssamatkustajatkaan voi enää risteillä Vanajavedellä rauhassa ilman pelkoa pahoinpitelystä.
Ikävää on mutta syyttää voit väkivalta Persua mikä kävi mm. Iisun päälle ja putosi heti. Toivottavasti on linnassa jo.
On hyvin valitettavaa, että yhteisten asioiden hoidosta vastaava henkilö syyllistyy väkivaltaan, mutta ei se ole suinkaan ainut konnuus mihin Kiemunki aikanaan syyllistyi
Iisakki puolusti itseään kun kimppuun kävit ja sait mitä ansaitsit ja ei ole valitettavaa. Viikko sairaalassa ehkä rauhotti.
Persudoku väittää että ihminen kun puolustaa itseään syyllistyy väkivaltaa. Juoppohulluskohtaus.
Viimeinen+kommentti+on+Iisakki+kiemungin+itsensä+110+%+varmuudella,+etkä+tiedäkään+mistä+sain+sen+selville.+Laitappa+vielä,+niin+paljastan+sinut+kaiken+kansan+naurettavaksi.+Täsmälleen+samoilla+kommenteilla+muuten+puolustelit+väkivaltaasi+muuallakin
Et tiedä mistä sait selville. Et tiedä mutta minä tiedän että pulloputkesi on pitkä ja väkivalta kuuluu kuvaan
Iisakki varmasti vapisee.
Jo 4 tuntia mennyt eikä paljastusta ole tullut!?! Mikä maksaa?
Kärsivällisyyttä veljet, kärsivällisyyttä, ei Iisakin kirkkoakaan tehty 4 tunnissa. Kyseessä on hiemna monimutkainen operaatio.
Kiitos. Ehdin jo huolestua. Hyvä että homma on työn alla
Iisakki varmasti kuollut pelosta
Väkivaltaan sortuva demari on vaarallinen työyhteisössä.
Suosittelen sairaalan viestinnän kanssa tekemisiin joutuville: olkaa valppaina ja puuttukaa välittömästi nollatoleranssilla kaikkiin väkivaltaisuuksiin.
Ihan noin niin kuin makupalana ensi alkuun, mistä tiesit "hahahhahhhah" että kiemunki seuraa keskustelua, heh.
Jaaha, että Kiemunki seuraa keskustelua. No kiemura, käypä lukemassa se yhteisvastuu -haaste sieltä maksut ovat alkaneet -ketjusta.
Ja jätä muut ketjuni rääpimättä, äläkä yllytä muita toimittajia stalkkaamaan
Ei kenenkään tarvi sun ketjuja rääpiä kun räävit ne itse. Maksoin 1,3 miljuunaa keräykseen omista joten ole idioot hiljaa.
Iisun hakkaajalla on kova halu selittää käytöstään väkivallan suhteen. Olisi Persu kiitollinen että ei Iisu järjestänyt linnatuomiota.
Kyllä se silleen on että kaikki sotkut ja riitelyt huomioiden noin tuon edellisen kirjoiiajan oilisi pitänyt sanoa:
- "Olisi Iisu kiitollinen että ei Persu järjestänyt linnatuomiota."
Iisakin Hakkaaja yrittää selittää taasen käytöstään mutta väkivaltaa on turha selittää ees Persun.
Lulu on ykkönen.
On ja äänestän Karsi Ilkkalaa ja Lulua uudelleen eduskuntaan ja varmaan voittoon.
Missä asemassa on Karolina Frank Elinvoimaa Hämeeseen, Matkailun ekosysteemit jne.? onko hän palkkalistoilla vai luottamushenkilö? Mietin miten aika riittää liikkefirman toimistujohtajalla kaikkeen, onko jokin sivutoimipykälä olemssa. Vaikka onhan Vekakin Tekmen toimari.
Onneksi Kieronki on loppuelämän veloissaan!
Antaako vahingonilo sinulle voimia.
Siinä äijä putoo kun mestarin nyrkki kerran vilahtaa, laivan kokka senkun kohisee.
Persu ny putoo kaikilta. Uho ei tarkoita voimaa.
Mun mestari tirvasee, siinä persu vikisee.
Iisun kandeis nyt keskittyä vaan niiden muistilappujen kuskaamiseen sairaalan ilmoitustaululle.
Totuuksien kertominen ei ole riitelyä.