Suurin osa Kankaanpään hoivakodeista on suoraansanottuna niin huonoja että pitäis sulkea

anonyymi_Xt4

Mitä ootte mieltä Kankaanpään hoivakodeista? Paljon on ollu keskustelua aiheesta ja itse samaistun täysin tähän. Jotain asialle täytyy tehdä koska täältä ei löydy enään montaa hyvää paikkaa mihin vanhempansa/ isovanhempansa haluaisi laittaa hoitoon!

8

566

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5gmies

      En tiedä mutta yksi kappale vankimielisairaaloita tai osasto pitäisi maakuntaan saada.

    • Seurannut

      Attendo Tapalankallion, Attendo Kuninkaanpuiston ja Attendo Lavian Iltatuulen tulisi tarkastella johtajattaria. Yhteistä on ettei mistään ikävästä saa puhua, piilouduttaan eikä kyetä ottamaan itselle kuuluvaa esimiehen vastuuta. Kaadetaan vastuu sairaanhoitajille ja muille. Ei kuunnella henkilökuntaa eikä omaisia. Rekrytoidaa uutta henkilökuntaa ihmeellisin perustein. Hyviä henkilöitä on tehtävään, mutta valinta aina se joka olemattomin.

      • Anonyymi

        Valitettavaa


    • anonyymi_Byz

      Täytyy lähtee saappaat jalas niinku Nykäsen Matti ettei tartte vanhana maata ruotsalaisen vanhushoitofirman bisneskarjana paskat ja kuset housus.

      Ps. Vanhustenhoidon kuntoonlaitto maksaa 300miljoonaa, erään toisella ryhmällä, mitä en sensuroimatta voi mainita, suoria kuluja miljardi ja epäsuorat päälle. Tehkää arvovalinta, muistakaa äänestää.

      • SuurimunainenLempust

        Liian monimutkaista verbaliikkaa näin viinakauppareissun jälkeen perjantai-iltana, pitääkö äänestää kommunisteja?


    • näinkin

      Hoitakaa itse vanhempanne/isovanhempanne. Äitini hoiti minua kun olin lapsi nyt on minun vuoroni hoitaa äitiä.

      • anonyymi_BRB

        No ei ihan onnistu ottaa lapsiperheeseen 24/7 valvottavaa aggressiivista muistisairasta kun töissäkin pitää käydä.


    • Anonyymi

      Koivurinne on ainakin mukava kodinomainen paikka ja hyvä hoito ku vaan sais olla näiltä muunmielisiltä rauhas.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      368
      12359
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      256
      5403
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2645
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      862
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      736
    Aihe