Taas on nähty, että esim. Kalevantiellä on viime päivinä esiintynyt ainakin kuudessa kohtaa paikkoja, jossa autoiliojat ovat möyrineet pitkin ojan pohjia. Jopa sisäkurvin puolella on ojissa käyty. Herää siis kysymys, että onko ajettu liian hiljaa, koska keskipakoisvoima pitää auton ylhäällä sisäkurvin puolelta, jos ei pudota liilkaa vauhtia.
Vistallakin on ojissa käyty esim. Kaaritien varrella entisen romuliikkeen kohdalla ja Kevolantiellä lähellä Mauritsintietä.
Ihmiset eivät osaa ajaa pitkin tietä.
3
111
Vastaukset
- minäensin
Onhan se jo todettu, ettei Paimiolaiset osaa ajaa autoa ja kuskien asenne on aivan paska, lidlin pihalla tarvitaan jopa apuviivat, mutta siltikään ei parkkeeraus osu kohdilleen, koska kiire on VALTAVAA!!!
- pitihänsearvata
Koloomuskin sen tietää, että autot kuuluvat teille. Ei siis ojanpohjille.
https://www.vihdinuutiset.fi/artikkeli/746737-autot-kuuluvat-teille-julistaa-puolueen-tienvarsimainos-herattaa-ihmettelya-ja
- Anonyymi
Taitaa promillet vetää ojiin.Olkaapa tarkkana kuljettajien kanssa,ja ilmottakaa virkavallalle jos näätte huonokuntosia kuskeja .Vaarantavat muut kulkijat,lapsetkin .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1094275Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572458Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21823
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118813- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768