Ensin media yritti saada ilmaston lämpenemisen ihmiset äänestämään vihervasemmistoa.
Harmi ettei ilmasto olluut yhteistyökykyinen ja heitti peliin kovat pakkaset.
Sitten uhrattiin yksityinen vanhusten hoito, ja tehdään kovia kohujuttuja.
Valitettavasti Matti Nykänen otti ja kuoli ja vei median huomion..
Niin unohtui Oulun raiskaukset ja vanhusten hoidon toimimattomuus.
Perussuommalaisten pelko on pistänyt median sekaisin!
15
114
Vastaukset 15
Suomessa yritetään estää tapahtumassa sama, kuin Ruotsissa. SD:n ja Perussuomalaisten
yhteistyö Scandinaviassa olis pahinta mitä vihervasemmistolle voisi tapahtua.
Nyt on tarkoitus myös tönäistä Kokoomus pois pääministeri pelistä.
Kepun Sipilä on myös liipasimella. Pahintta olisi, jos tulisi porvarihallitus. ilman RKP:tä.- Pelkopois
Kertoisitko vielä miksi Perussuomalaisia pitää pelätä ?
Perussuomalaiset ovat oikeassa. Perussuomalaiset pitää julistaa vähemmistö kansanosaksi, jonka arvoja ja kulttuuria on suojeltava. Perussuomalaisille omat päiväkodit ja koulut, jotka ovat ainoastaan suomea äidinkielenään puhuville.
Oma joukko-osasto on myös ehdotonta. Halla-aho inspiroi meitä.
Meidän ei tarvitse kuunnella vihervasemmiston höpinää, eikä alistua RKP:n vaalimaan pakkoruotsiin.- IslamKelassa
Perusnuori kirjoitti:
Perussuomalaiset ovat oikeassa. Perussuomalaiset pitää julistaa vähemmistö kansanosaksi, jonka arvoja ja kulttuuria on suojeltava. Perussuomalaisille omat päiväkodit ja koulut, jotka ovat ainoastaan suomea äidinkielenään puhuville.
Oma joukko-osasto on myös ehdotonta. Halla-aho inspiroi meitä.
Meidän ei tarvitse kuunnella vihervasemmiston höpinää, eikä alistua RKP:n vaalimaan pakkoruotsiin.Ainoa huonopuoli on se että Islamilla aivopestyt viherkommarit, demarit ja muut suvakit Islamisoivat Suomen ja tekevät Suomesta kehitysmaamuslimeiden Islamilaisen kalifaatin ja senhän jokainen tolkunihminen tietää missä asemassa silloin kantasuomalaiset ovat.... Varsinkin naiset/tytöt, homot, lesbot, vääräuskoiset, uskonnottomat koska Islam ei tarvitse kuin 15% osuuden väestöstä jonka jälkeen sen voittokulkua on enää mahdoton pysäyttää.....
IslamKelassa kirjoitti:
Ainoa huonopuoli on se että Islamilla aivopestyt viherkommarit, demarit ja muut suvakit Islamisoivat Suomen ja tekevät Suomesta kehitysmaamuslimeiden Islamilaisen kalifaatin ja senhän jokainen tolkunihminen tietää missä asemassa silloin kantasuomalaiset ovat.... Varsinkin naiset/tytöt, homot, lesbot, vääräuskoiset, uskonnottomat koska Islam ei tarvitse kuin 15% osuuden väestöstä jonka jälkeen sen voittokulkua on enää mahdoton pysäyttää.....
Persujen pitää hoitaa kaikki vaaliuurnille. Erityisesti ne, jotka perinteisesti ovat olleet nukkuvia. Patistakaa vanhukset ja muut äänestämään.
Mitä enemmän väkeä saadaan uurnille, sitä suurempi Jytky tulee Persuille.- RansuPoika
Tosiaan tuntuu että täälläkin panikoidaan vain perussuomalaisista ja levitetään ties minkälaisia juoruja kun todellisuudessa pitäisi panikoida ja "pelätä" melkein kaikkia muita puolueita!
Tämähän on juuri se asian ydin, EI PERUSSUOMALAISIA TARVITSE PELÄTÄ!
Persut ovat Suomen parhaaksi! - sivusta
Perussuomalaiset on jo nyt kukistanut keskustan ja kokoomuksen joilla on lapsen usko maahanmuuttoon ja islamiin ,kun ei haluta nähdä mikä on tulevaisuus kun islamisti valtaa maatamme ja sama koskee vihervasemistoa ,sdp menestyy ammattiliito sidonnaisuudella joka on verovapaasti kansalta kerännyt omaisuutta sdp avustuksella .
- wefewfewfewfwfwfwfwfwfwf
Valtamedia ja vallankäyttäjät pelkäävät, etä hyväveliverkosto kaatuu?
- Kfkdk
Jokaisella on oma teemansa ja aikansa. Minulle perustulo on in nyt eikä minua kiinnosta raiskaukset Oulussa, joka on todella kaukana kodistani.
Muuten olisin voinut äänestää persuja, mutta kun luin ehdokkaiden perusteluja perustulon osalta, tajusin ettei ehdokas tiedä mitään koko perustulon ideasta. Siksi en vain yksinkertaisesti voi äänestää heitä, tai edes ehdokasta, joka ei perustele näkemystään.
Piraattien ehdokkaalta löytyi erittäin hyvä perustelu, mutta puolueena ryhmä on niin pieni että valitsen mieluummin vaalikoneen tarjoaman vasemmistonliiton ehdokkaan. Toisaalta, ehdin vielä käydä läpi vihreiden ohjelman ja ehdokkaiden vastaukset, mutta veikkaan että valtakunnallisesti olen kallellaan enemmän vasemmalle. - ÄänestäkääKeskustaa
Äänestäkää keskustaa. Keskusta on kansan asialla!
- Valitettavaa.tai.ei
Jos oikeasti asiaa puhutaan niiin niillä jotka vuosikymmeniä on Keskustaa äänestäneet on oikeasti pelko vaalien lähestyessä. Ei koskaan ole ollut Suomessa sellaista hallitusta mitä Sipilä johtaa ja millä ylimielisyydellä. Tähän kaikkeen kun lisää sen miten kaikki on mahdollista näiden sinisten ansiosta niin ei taida paljon ääniä Sipilän Keskustalle tulla
EKRE on Virossa nousussa kolmanneksi suurimmaksi puolueeksi. Perussuomalaiset nousevat myös Suomessa samaan asemaan. Ihmisten on äänestettävä Persuja, jotta vanhustenhuolto saadaan kuntoon. Kokoomus ja Kepu kuorivat rahat sijoittajille. Mikäli valtaan pääsee vihervasemmisto matut vievät vanhusten hoitoon tarvittavat rahat.
Fidez on Kokoomuksen yhteistyöpuolue, joka toimii Venäjän tuella.
- KEPULI-kONNA
Äänestäisin muuten kepua mutta ku se
PETTÄÄ AINA !!!!!!!!!!!!!!!!!! - 8563975863
Jos ei persut voita 20 % äänisaaliilla , olen pettynyt. Jos voittaa saadaan loppumaan tuo hyväveli verkosto joka on Suomessa pyörinyt sotien jälkeen. Keskustalta loppuu kannattajat maaseudulta , vanhuuteen ja kokoomuksen kannatajat ei ookkaan niin rikkaita , että Helsingistä asunnon saisivat. Joten Persu ! ei siniset , joita en ymmärrä millään mallilla. Onhan se mukava saada 10 000e palkka neljä vuotta. Siinäkö se oli? Varmaan kirjoitetaan historiikki Suomen Siniset , nousu ja tuho. Toivottavasti!!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961234
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit102998- 61847
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k36829Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi52817Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.126790- 3748
- 60616
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant43537Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa33516