https://insideevs.com/toyota-says-solid-state-batteries-still-more-than-decade-away/
Tojo myöntää itsekin että sen sähköauto-projekti on vähintään 10 vuotta myöhässä eikä se pysty tekemään sähköautoja.
Tojo myöntää itsekin että sen sähköauto-projekti on vähintään 10 vuotta myöhässä eikä se pysty tekemään sähköautoja.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oli Corolla Verso monta vuotta sitten. Moottorinlämmittimen pistorasia oli säleikön yläosassa, Nyky- saksalaisessa on ihan alareunassa, lumesta kiva kaivella esille.
Mitä se karvahattu sanoikaan? "Kyllä ennen oli kaikki paremmin". Joo, Suomessa se rasia on laitettu, mutta miksi pi…. niin huonoon kohtaan?
"Suomessa se rasia on laitettu, mutta miksi pi…. niin huonoon kohtaan?"
Niille asentajille voi kertoa mihin haluaa pistokkeen asennettavan. Ei kannata olla tuppisuu ja ottaa vastaan mitä tahansa potaskaa.
Solid state akut siis on, mikään ei estä ostamasta nykytekniikalla toteutettuja akkuja joita siis muutkin käyttävät.
Toyota on lupaillut vaikka mitä, mutta toteutumatta on uho jäänyt ja innovaatiot piippuun. Kaikki paukut on mennyt halpishybridin ja vetypokeen.