Uusimmassa otsikossa enbuske puhuu murhanneensa matti nykäsen. En tiedä puhuuko hän matti nykäsen roolin murhaamisesta, vai siitä että ikäänkuin pahensi matti nykäsen roolin esittäneen henkilön olotilaa.
Pakko myöntää joka tapauksessa blogi menee liaan pitkälle spekuloinnissa ja analysoinnissa. Enbuske ikäänkuin ripittää omatuntoaan kolumnissa. Mutta minusta "brutaaliin rehellisyyteen" menevä ylianalysointi ikäänkuin rikkoo tiettyjä tabuja ja menee liian syvälle ihmisiin.
Koko kolumni on vaikea luvettava ja mitä pidemmälle jatkaa sen enempi päänsärky kasvaa, tuntuu että Enbuske ei osaaa tehdä rajaa itsensä, ja maailman välillä. Onko enbuske itsekkin vain rooli tai nukke jonka häne vetää päälle esiintyessä julkisuudessa?
Hän ajattelee ikäänkuin olevansa kaikkivoipa. Että hänen haastattelut esim vaikuttivat matti nykäsen ahdinkoon yms.
Showbisnes on showbisnestä. Ehkä enbusken kannattaisi pitää lepotaukoa jotta osaisi tehdä eroa oman roolinsa ja minuuden välille. Ei minusta ole sovelias hänen kolumni vaikka kirjoittaakin tärkeistä käsiteltävistä asioista, niistä pitäisi puhua enemmän yleisellä tasolla matin muistoa häpäisemättä. En usko matin olleen pelkkä rooli.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b8d2978b-da5b-4b54-a031-09fbaf410172
Enbuske sekosi blogissaan.
anonyymi_rY2
5
160
Vastaukset
- ellu24
Enbuske vaan on niin sairas ja yrittää konstilla millä tahansa pysyä jotenkin pinnalla!
- Enpus-on.paskaa
Enpuske on pelkkää paskaa
- en-puske-en
Enbusken kolumnissa on paljonkin totuutta.
Minä luin sen läpi. - kekulikuu
Sairasta.
- säälittäväkerjääjä
Eikö tuo julkihörhö tee aivan mitä tahansa kerjätäkseen julkisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3822121Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh631333Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831320- 1371208
- 881143
- 971002
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro133944- 48890
- 47821
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60770