Norwegianin laukkujen hinnoittelu välillä AGP-HEL

Tarzak

Tuoretta tietoa n 2h aiemmin. Maksettuna ruumaan jo yksi laukku Norskin lennolle AGP-HEL, ei riitä vaan punnitaan myös käsimatkatavarat ja käsilaukut. Ylipainoa oli josta veloitetaan 11e/kg. Jokaisesta "ylikilosta" veloitetaan!! Varokaa ja varautukaa!! Maksakaa etukäteen laukkuja enemmän, hinta vain 20e/laukku/suunta netistä varattuna.
Aiemmin tuon sijasta on saanut jopa käsimatkatavaran ruumaan veloituksetta jo heti "Bag-drop`ssa" tai viimeistään koneen ovella.
Tokihan se jostain täytyy ottaa se puuttuva euro kun liput ovat niin edullisia :-O

2

170

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10xreissua_vuodessa

      Eikö se sääntö ole kabiinilaukulle 8kg? Tuo on oikein, että puuttuvat tuohon, sääntöä rikotaan törkeesti. Jospa ne kabiinilaukkupaikat alkaisi riittämään nyt.

    • Muistelija

      Minulla on ollut se käsitys, että ylipainoisesta tai -kokoisesta (>10kg) käsimatkatavarasta ei selviä lisäkilomaksulla vaan se siirretään turvallisuussyistä ruumaan. Kaukolennoilla se maksaa sitten 80€. Muutenhan kannattaa jo yli 3,5kg ylipainomaksu korvata <20kg/20€ lisälaukulla. Ebaysta kannattaa ostaa matkalaukkuvaaka, ei maksa kuin alle kolme euroa, saa painot heti kohdilleen.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      2017
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1174
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      1015
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      706
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      699
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      658
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      202
      600
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      455
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      438
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      422
    Aihe