Siniset yrittää houkutella kokoomuksesta äänestäjät!

Juusela

Sinisten politiikka on kokemusten perusteella varsin yhtenevää kokoomuksen kanssa. Sen sijaan vasemmistopuolueet ja Perussuomalaiset tekevät työtä palkansaajien ja heikko-osaisten puolesta.
Onkin mielenkiintoistoista nähdä kuinka paljon siniset onnistuvat houkuttelemaan kokoomuksesta omaan riviinsä. Kun lisäksi muistetaan, että kokoomuksen äänestäjät ovat kaikkein puolueuskollisimpia, voidaan oikeutetusti arvella, että lorun loppu on nyt todella lähellä.

3

68

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikä mitään valtiollisia hautajaisia pettureille

    • Laajennatietoa

      Hallituksessa käsittääkseni voi vaikuttaa.
      Esim. pienituloisimpien takuueläkkeisiin on saatu korotus.
      Pienituloisten perheiden toisenasteen opiskelijat saavat oppimateriaalilisän.
      Koululaisille harrastuspassi.
      Kukaan ei halua tehdä yhteistyötä perussuomalaisten kaas. Nähtiinhän se kesällä 2017 kun Halla-aho ei kelvannut keskustalle ja kokoomukselle. Maahanmuutolla ja seksuaalirikoksilla politiikanteko on epäinhimillistä. Uhrit kärsivät, surutyö etenee tietyllä tavalla. Tämä on ihan tutkittu asia. Aina kun julkisuuteen repäistään uudelleen ja uudelleen näitä asioita. Uhrin kokemukset palaa mieleen. Sen jälkeen on taas vaikea päästä surutyössä eteenpäin.
      Jotain inhimillisyyttä toivois politikointiin. Kärsivät ja surevat ainakin pitäs jättää rauhaan.

      Vasemmisto ottaa kaiken työssäkäyviltä ihmisiltä veroina. Ihmisiltä jotka elättävät itsensä ja perheensä. Näillä varoilla sitten annettas vastikkeetonta rahaa. Tekee myös autettavan riippuvaiseksi.
      Heikoimmassa asemassa olevia pitää tukea ja kannustaa. Kaikki tuki pitää kohdistaa niin että se palkitsee ihmistä. Saa henkilön yrittämään itse ja osalliseksi yhteiskuntaan. Tämä tukee terveyttäkin.

    • Jake677

      Jos vihaa suomea ja suomalaisia työntekijöitä niin miksi äänestää sinisiä kun voi äänestää suoraan Kokoomusta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      112
      721
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      65
      571
    3. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      44
      558
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      73
      512
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      41
      495
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      493
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      434
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      40
      418
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      404
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      371
    Aihe