Hei nainen,

kun me joskus kuitenkin vielä naimisiin päästään, niin minne haluaisit häämatkalle?
32<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Lahteen

Äänestä

Bahama-saaret, tai Parainen. Pääasia on, yhdessä matkanteko. Pakanahäiden jälkeen siis :D <3

Äänestä

Caribbean risteilylle olis ihan kiva😊

Äänestä

Riippuu missä ollaan käyty sitä ennen. Ja mihin mies haluaa.

Äänestä

No kaikkialla oon jo käyny ni Italia autolla olis kiva

Äänestä

Korsoon!

Äänestä

Huomenta. Tiedätkö, epäilen että jonakin päivänä me todella päädymme naimisiin. Niin vain kävi😁. On ihan hyvä ottaa välillä huumorilla tätä touhua. Saa vähän etäisyyttä
Ja häämatkalle Roomaan. Olen käynyt siellä kerran ja sinne voisin mennä toiseenkin kertaan.

Äänestä
  • Kaikki tiet vie Roomaan.

    Äänestä

Mutta onkohan kyse ihan täyspäisistä ihmisistä, aloittaja vastanneet.!! Nettipalstalla.

Äänestä
  • Noh...........tämä on vain leikkipalsta kai sen tiesitkin.

    Äänestä

kämppään romanttiselle kynttilä hetkelle.

Äänestä

Bermudan kolmioon risteilylle pitäisi lähteä silloin.

Äänestä

Haaveilla naimisiinpääsystä jonkun kanssa ja suunnitella häämatkaa muitten naisten kanssa.

Äänestä

Malediiveille.

Äänestä
  • Minä ajattelisin jonkun tytön kanssa kun tuollainen tulee eteen: lennämme ensin lentokoneella Houstoniin, Teksasiin, Meksikonlahdelle katsomaan kavereita siellä, ja sieltä sitten jatkoa veneillen tai muuten Floridaan -> Risteilylle Bermudalle :D

    Äänestä

  • monipistereissu kirjoitti:

    Minä ajattelisin jonkun tytön kanssa kun tuollainen tulee eteen: lennämme ensin lentokoneella Houstoniin, Teksasiin, Meksikonlahdelle katsomaan kavereita siellä, ja sieltä sitten jatkoa veneillen tai muuten Floridaan -> Risteilylle Bermudalle :D

    Kuulostaa hyvälle.

    Äänestä

Eiköhän pysytä kuitenkin vanhassa suunnitelmassa. Palataan ruotuun. Minulla on oma elämä ja sinulla oma. Minä olen onnellinen oman rakkaan mieheni kanssa, joka on minun suurin rakkauteni elämässä. Sinä löydät jonkun, jos löydät. Yksinkin voi elää ihan hyvää elämää.
Lupaan kuitenkin olla sinulle hyvä ystävä, niin hyvä kuin pystyn. Pysytään siis tekemisissä edelleen😁

Äänestä
  • taidat olla monien nikkien haltija

    Äänestä

Se on vain tunne oikeasta ja väärästä, mikä meillä luultavasti molemmilla on. Se yhdistää meitä. Hyvä niin.
Palaillaan ystävä hyvä. Olen onnellinen, että olet olemassa.

Äänestä

Olen matkustellut niin vähän että moni paikka ihan suomessakin olisi jo elämys :)

Äänestä

Naimisiinhan me mennään aika nopeesti vai mitä🤔..
Matka Italiaan ja siitä maisema junalla Sveitsiin🤔 Toisaalta sinun kanssasi voisin uskaltautua mihin vaan🤗

Äänestä

Pääset elämys matkalle

Äänestä

En mene naimisiin koskaan.

Äänestä

Kun nyt ensin voittaisi sen lentopelon....
Nääs uskaltaisi astua lentsikkaan...✈️🛫🛬
Ehkä Roomaan..ehkä Venetsiaan...
Pariisiin....
Maailma täynnä ihania paikkoja...☘️

Äänestä

Lappiin sinne lasi-igluun. En ole koskaan käynyt Lapissa.

Äänestä

Jakomäkeen tai Kontulaan, tai Kauniaisiin.

Tiiän, ei ollu mulle.

Äänestä

En ole ajatellut mennä naimisiin.

Äänestä

TARVITSEN+AUTON,++BMW,+SHOPPAILURAHAA+TARPEEN+TULLEN,++KAMPAAJALLA+KÄYN+VIIKOTTAIN,++MINÄ+OLEN+KAUNIS+JA+YSTÄVÄLLINEN,+AIVAN+IHASTUTAVA+NAINEN.++KESKUSTELEN+MIELELLÄÄN+AIHEESTA+MINÄ+JA+SINÄ.OLEN+RINNALLASI+100%+sinun.Mennään+naimisiin+niin+en+muuta+kaipaa....kun++vaan+sinun+raha+asiasion+ok.

Äänestä

Elämä itsessään on jo matka..
Mielenkiintoiseksi sen tekee oikea kumppani..
Tutkimusmatka toiseen ihmiseen , oppia tuntemaan ja tietämään kokonaisuus..


Ei sillä määränpäällä niin väliä kunhan matkaseura on oikea..
Elämän iloa ja mielen tasapainoa..
Rakkautta , paljon rakkautta..

Äänestä

Hardangerviddanin kansallispuistoon lähdettäis napakymppimatkalle.

Äänestä
  • No nyt! Tahdon.

    Äänestä

Tuskin kukaan kosii ja naimisiin tulee mentyä, mutta jos näin sattuisi käymään... niin pari vaihtoehtoa:

A) Islanti
B) Japani, etenkin Hokkaido
C) Washingtonin osavaltio, Yhdysvallat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suunnittelija kirjoitti:

kun me joskus kuitenkin vielä naimisiin päästään, niin minne haluaisit häämatkalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu