Ihan huvitti aamulla katsella, kun uudessa osuuspankissa asiakkaita istui kuin aikoinaan Pohdin bingossa tai kuin sairaalan laboratoriovastaanotolla tai kuin lääkärin vastaanotolle pyrittäessä.
Hoh. hoijaa!!
Hoh. hoijaa!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
On se mukava,kun pökiötä joku asia huvittaa katoppa peiliin huvittaako edelleen tuskinpa!!Et varmaankaan ollu töihin menossa?
Ihan varmasti!
Vakavarainen pankki ja kunnan hyyryläisenä!!
Historia toistaa itseään.Osuuspankin juhlassa toimitusjohtaja Suhonen kertoi,että on kerran jouteet historian aikana lainaamaan rahaa Säästöpankilta.
Kanat orrella kuin konsanaan maanviljelyspitäjässä. Asiakkaat tuovat vain hiekkaa. Muut, isot käyvät konjakkipullon kanssa takaoven kullatun nupin kautta. Siksi en olekkaan OP:n asiakas. Silittelen setelini muualla.
Ois ne vanahat miehet ihmetelly eikö pankilla oo omia seiniä! Toisten nurkkiin ajettu pitkän historian pankki. Eivät usko tulevaisuuteen Pyhäjärvisten pikku rahoilla. Kunta rakentaa! Ja mistä lainarahat?! Vuokralaiselta!
Säästöpankkiin ei näytä pääsevän sisäänkään ilman että anoo pankilta etukäteen ajan. Ilman ajanvarausta ovi on auki vain kahtena päivänä viikossa pari tuntia.
Hyvä on että Pohti on Osuuspankin asiakas.Hyvä että Pohdilla on rahaa.Ei sitä monella ole.
Hyvä, että Pohdilla on rahaa. Turha on kaupungin kylkeen työntyä, kun on rahaa.
Eiköhän nuo ole osajaolla kassasta ensimmäisenä. Miksi? Eikö ne jotkut sujuttelijat ole kotoisin jostain muualta, ei meidän kuntalaisia. Miksi sille Pohdille pitää rahaa mällätä. Tehkööt latunsa itse ja kustannukset omasta pussista.
Semmoista se on hiihto kesällä.Pakko on olla tekolunta.Kaupungin pitää avustaa Pohtia yli 60000eurolla vuodessa,muuten ei Pohti Skiteam lennä ladulla!Kaupungin velvollisuuten kuuluu myös rakentaa Pohdille uusi talo,makso mitä makso!Veronmaksavat sen kuuluu maksaa Pohdille.
Milloin Pohdin talo puretaan ja aletaan rakentaan kulttuuritaloa.
Sitten ku kake viä setelit sivuovista sissään, sitten piippu nousoop.
Sahan alue on mainio paikka kulttuuritalolle.
OIisi yliveto. Mitä niistä muutamista sinistysmyrkyistä. Nuorennuslääkettä tai pikaista lähtöä, ilman hoivakotia.
Kaupunki rakentaa Pohdille uuden toimitalon.Se ei kyllä kuulu kaupungin rakentaa urheiluseuralle mitään toimitiloja.Olkoon ilman toimitiloja PYPO!tALKOOHENKEÄ TOIMITILOJEN RAKENTAMISEEN pYHÄJÄRVEN pOHTI.
Rauhotu Tenho! Et saa toista ääntä vaaleissa vaikka kuinka sekopäisiä kirjoittelet eri medioihin!
Kyllä sahan jouto alue on paras paikka kulttuuritalolle.