Samalla tavalla kuin saatanakin, he vihaavat Jeesuksen verta, eivät suin surmin pistä Jeesuksen ruumista suuhunsa, eivätkä Herramme Jeesuksen Kristuksen verta. Ja näin jäävät epäuskosina Kristuksen kieltäjinä osattomiksi iankaikkisesta elämästä.
Lehkivat jeesustelijat eivät Kristukseen usko
ÄläLähdeHuijarienMatkaan
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Otsikokon pitää olla LEUHKIVAT jeesustelijat.
Nämä henkilöt, jotka, (ilmeisesti vain yksi tällainen), äärimmäisen halveksivilla ja ivaavilla viesteillään liehuvat täällä, perperin liepeet hulmuten ja henskelit paukkuen, evankelislutirilaista kirkkoa ja lestadiolaista herätystä ivaten ja pilkaten. Evankelisluterilainen oppi on yksi harvoista Raamatun mukaisista tunnustuksista, jossa Jumalan sanaa ei väännellä ihmisjärjen tuotteiksi.
Siis mitä?
Tunnetaanhan raamatun kirjoitushistoria ja siinä ei mainita yhtään jumalaa, pelkästään ihmismielen fiktiota on satukirjasi ja sehän tekee teistä epäjumalanpalvojia.
Ihan kristinuskon perusteet, kuten usko ja kaste, sekä Kristuksen ruumiin ja veren haittiminen iankaikkiseksi elämäksi USKOSSA, ovat täysin hebreaa näille hourailijoille.
Jonkun kaavan mukaan (tekoja) nytkyttävä, jalostuva liha, on heidän uskonsa perusta. Kun Kristinuskossa lihaa tapetaan ja haudataan yhdessä Kristuksen kanssa sekunnista toiseen, niin harhaopiessa lihaa jalostetaan, ja uskotaan tällaisia karvaita hedelmiä tuottaviin, (kristittyjä karsinoivia) lihajalosteisiin.
Kristityt eivät siis ole yhtään parempia ihmisiä, kun jumalattomatkaan. Ero on vaan siinä että he tietävät tämän, etteivät he ole jumalattomia parempia, vaan jopa monesti paljon huonompia. Jumalattomat eivät useimmiten juuri mitään vikaa tiedä itsessään olevankaan. Jos jossakin on vikaa, niin se on Jumalassa ja häneen uskovissa ihmisissä.
Tämä tietoisuus omista synneistä ja ansaitusta helvetin rangaistuksesta on nimenomaan se VOIMA joka ajaa kristityitä etsimään taivaallista parantajaa Kristusta.
9000 saab osti lestaväki se jäi mieleen.