Hei! Haaveissamme on mieheni kanssa yhteinen lapsi. Olemme kunnallisessa hoidoissa ja tänään kävin munasarjojen aukiolo tutkimuksessa. Neste ei virrannut läpi syystä tai toisesta, uusi tutkimus tehdään kuukauden sisällä. Söin Letrotzol-kuurin kertaalleen yhden kierron aikana, mutta siitä ei vastetta tullut. Seuraavassa kierrossa kokeillaan Menopur pistoksia. Tästäkin haluaisin kokemuksia kuulla.
Lääkäri sanoi että ainut mahdollisuus raskauteen on koeputkihedelmöitys, jos munatorvet ovat tukossa. Nykyisin ei enää tehdä munatorvien aukaisuja, vaikka laparoskopia olisi mahdollinen. Nyt haluisin kuulla kokemuksia ketkä mahdollisesti olleet samassa tilanteessa. Itse lukenut julkaisuja, joissa kerrottu että koeputkihedelmöityksellä alkunsa saaneilla lapsilla olisi mahdollisesti jotain kehityshäiriöitä/epämuodostumia. Myös Menopur lääkkeessä on omat riskinsä, mitä pakkausselostusta lukee. Olo on epätoivoinen ja surullinen. Kiitos jo etukäteen kuka kokemuksensa kertoo.
koeputkihedelmlityksestä syntyneet lapset
Ikuinenhaavekovain
0
113
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371463- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69926- 68733
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56713Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi240698- 37609
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7551- 39537