Kaikki töihin

Jari Lindström: Työllisyysastetta nostettava kohti 80 prosenttia
https://www.verkkouutiset.fi/jari-lindstrom-tyollisyysastetta-nostettava-kohti-80-prosenttia/
Prosenttimies vauhdissa, kohta haetaan haudasta simputettavia, tilastoja korjaamaan jne..
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Linkin+takaa:"Hän+[Työministeri+Jari+Lindström+(sin.)]+kertoi+harmittelevansa+erityisesti+niiden+työttömien+tilannetta,+joiden+työllistyminen+ei+onnistu+sinnikkäästä+yrittämisestä+huolimatta.–+Osalle+voidaan+toki+tarjota+työllistymistä+tukevia+palveluita,+mutta+näitäkään+ei+ole+tarjolla+ihan+kaikille+eikä+jatkuvasti.+Olisi+kestämätöntä,+että+palveluita+tarjottaisiin+vain+sen+vuoksi,+että+työtön+voisi+välttää+etuuden+alentamisen."Ministeri+Lindströmistä+ei+kuitenkaan+ole+kestämätöntä,+että+näissä+tapauksissa+etuutta+kuitenkin+alennetaan,+vaikka+sinnikäs+yrittäminen+ei+ole+tuottanut+tulosta+eli+työtön+ei+voinut+itse+päättää+työllistymisestään.Pitäisikö+työnantajiakin+ruveta+rankaisemaan+samoin?+Korotetaan+yrityksen+yhteisöveroprosenttia+vaikka+4,65+%-yksikköä,+jos+se+ei+työllistä+yhtään+työtöntä+TES:n+mukaisella+palkalla.+Jos+työllistää,+kolmen+kk:n+päästä+tarkistetaan,+onko+aiempi+työtön+edelleen+työssä.

Äänestä

Lindströmmi parka oli Kepun ja kokoomuksen sventuuva,. Joka laitettiin torjumaan jotain....
Ja liattiiin, jätettiin törppöilemään yksin...
Se lintsrömmi siis uhrattiin.
Ja typerys lintsrömmi meni tähän ansaan kun sai ministeri tittelin!!!

Jos lintsrömmi olisi ollu fiksu duunari, niin ei olisi Kepu kokoomus orjaksi alkanut!!!

Äänestä

Virkarikolliset ja hölmöläiset ovat riehuneet kimpussani. Jos koko julkinen sektori on tällaisia riehujia ja rikollisia, niin sitten läheltä liippaa ajatus, että se julkinen sektori on ehdottomasti hävitettävä. Hallituksen ei pitäisi työntää sorkkansa asioihin, jotka eivät sille kuulu. Nyt Suomessa on ongelmana nimenomaan se, että hallitusmiehet yrittävät leikkiä jotain Jumalaa, joka päättäisi aivan kaikesta. Onko suuruudenhulluutta. Aikoinaan oli naapurimaassa sellainen Neuvostoliitto, jossa yritettiin päättää esim. että tietyssä paikassa viljellään tiettyä viljaa, ja sitten jos ei onnistu, julistetaan kyseinen maapalsta kelvottomaksi. En nyt muista, oliko peräti tropiikin kasvista kysymys. Mutta ei luonnollisesti sillä paikalla kasvanut.

Äänestä

Jari Lindström kuuluu sinisiin Siipeilijöihin, joiden politiikka on oman hillotolpan pystyssä pitämistä Sipilän Orpon talutusnuorassa - kaikki sopii oma-napaisesti.
Duunari, joka menetti maineensa ...

Äänestä

Ruotsissa on ollut sossu PM, Suomessa ei ole ollut. SDP:lle iso plussa, kun on päässyt tuollaisista luopio-natsifanittajista eroon.

Äänestä
  • Niin+aiemmin+tuo+%määrä+oli+riittävä+nyt+taas+nostetaan+%.....eikö+tuo+jo+riittäisi?

    Äänestä

Nouset ryyppyseurueesi raunioista kuin Dionysoksen siunaama feenikslintu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaurahattu kirjoitti:

Jari Lindström: Työllisyysastetta nostettava kohti 80 prosenttia
https://www.verkkouutiset.fi/jari-lindstrom-tyollisyysastetta-nostettava-kohti-80-prosenttia/
Prosenttimies vauhdissa, kohta haetaan haudasta simputettavia, tilastoja korjaamaan jne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu