Marjo Rein

Pirskatinlimskatti

Marjo Rein alkanut vaihtamaan asua kesken työpäivän.Miksi ihmeessä?
Eihän tuossa ole mitään järkeä.Onko sormus vasemmassa nimettömässä sekoittanut naisen pään vanhoilla päivillään?
Ulkomaillakaan TV-toimittajat eivät vaihda asua kesken päivän.

14

2357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ennustelija

      Hei !
      Onko tarkoitus kuunnella uutisia, vai seurata uutistenlukijan
      pukeutumista.
      Yksi monista hyvistä uutistenlukijoista,asiallista väkeä kaikki.
      Sama vaikka olisi haalarit jalassa.

      • Pirskatinlimskatti

        Hei hei!
        En tarkoittanut lainkaan mitä tulee hänen artikulaatioon tai yleensä uutisten lukemisen osaamiseen.Sen hän kyllä taitaa.
        Tässä jutussa oli ainoastaan kyse Marjon turhamaisesta käyttäytymisestä mitä tulee pukeutumiseen, jollaista ei tapahdu missään muualla maailmassa.
        Marjolla kun on ollut tapana männävuosina kikkailla vasemman nimettömän sormuksen kanssa.Sormus on ollut välillä vasemmassa nimettömässä ja välillä se ei ole ollut vasemmassa nimettömässä.TÄMÄ SORMUS KIKKAILU PITÄÄ MUUTEN PAIKKANSA.
        Tuli vaan mieleen kun hän todennäköisesti nyt on todellisessa parisuhteessa, niin olisiko saattanut lempi sekoittaa Marjon pään.


      • MR on todella töykeän tosikkomaisen oloinen lukiessaan. Vaihtoon!


      • Anonyymi
        Pirskatinlimskatti kirjoitti:

        Hei hei!
        En tarkoittanut lainkaan mitä tulee hänen artikulaatioon tai yleensä uutisten lukemisen osaamiseen.Sen hän kyllä taitaa.
        Tässä jutussa oli ainoastaan kyse Marjon turhamaisesta käyttäytymisestä mitä tulee pukeutumiseen, jollaista ei tapahdu missään muualla maailmassa.
        Marjolla kun on ollut tapana männävuosina kikkailla vasemman nimettömän sormuksen kanssa.Sormus on ollut välillä vasemmassa nimettömässä ja välillä se ei ole ollut vasemmassa nimettömässä.TÄMÄ SORMUS KIKKAILU PITÄÄ MUUTEN PAIKKANSA.
        Tuli vaan mieleen kun hän todennäköisesti nyt on todellisessa parisuhteessa, niin olisiko saattanut lempi sekoittaa Marjon pään.

        Toisilla käy flaksi,sä voi jatkaa sormettamista,tän päivän uutisissa ei ole mitään sijaa

        Kevennyksille ja mtv:n tyhjäpää hohottajille.


    • Anonyymi

      Aivan uskomattoman hyvännäköinen nainen. Ollut viime aikoina paljon esillä uustisissa. Tehnyt varmaan noiden perheellisten lomia ? Hänellä ei kai ole lapsia ?

    • Anonyymi

      Ei tuo vaatteiden vaihtaminen kesken päivän ole mikään haitta katsojille, kunhan hiukset on kammattu.

      Sensijaan Rönkan pallattua taas tauon jälkeen uutisiin, saamme kuulla kaiken maailman " kissanristiäisistä" Rönkän omalla mielipidevaikuttamisen äänellä painotettuna. Kotimaan politiikasta ei tarvitse arvata mitä puoluetta kannattaa.

      Mikä ihme se on, kun USA:ssa ammutaan kaksi ihmistä, niin se on meillä pääuutisissa ja kun Aasiassa hukkuu 200 ihmistä jääden tulvien alle, emme tiedä täällä Ylen uutisoimana mitään. Svenska Yle uutiset, ottakaapa mallia niiden monipuolisesta, oikea-aikaisesta uutisoinnista siellä kotimaan toimituksessa.

      Onko toimittajat nykyään niin kehnoja, kykenemättömiä ja osaamattomia, että niitä uutisia ei osata enää toimittaa. Mitä tekevät ne toimittajat, jotka on ulkomailla. Voisi jo harventaa kun samat uutiset on aamulla klo 9.00 ja illalla 20.30. Säästöuutisiako meillä nykyään harrastetaan.

    • Anonyymi

      Marjo käyttää harvinaisen epänaisellista ja -eroottista kampausta.

    • Anonyymi

      Marjo on ihana. Marjo vaihtaa myöhäisuutisiin jo kotiin lähtö vaatteet. Siinä ei ole mitään pahaa.

    • Anonyymi

      Tietysti siihen on syynsä. Näin yleläisenä tiedän miksi muuten aina hame ja sitten myöhemmin housut ja varovainen kävely…..

    • Anonyymi

      Ihanaa!!!Marjo on palannut uutisiin. Sitä odotin pitkän vuoden!

    • Anonyymi

      Loistava juttu, että saatiin Marjo takaisin pitkän odotuksen jälkeen Hän on todella miellyttävä uutistenlukija.

    • Anonyymi

      Harmi että nosti kytkintä josba vaihtelu virkistää?

      • Anonyymi

        Suoraselkäistä toimintaa! Kaikki pitkän linjan asiajournalistit eivät onneksi alistu YLE:n vasemmistowokeen. Kyllä on uutisoinnin taso tosiaan vajonnut alas näiden "kaikille kivaa" ihmisten kanssa, jotka päässeet uutistoimituksissakin esimiesasemaan. "Katso, mikä donitsi olet". Voi herttinen sentään... Sitä tätä päivää ja liberalismia.


    • Anonyymi

      Ylen laaduttomuutta ei uhkaa mikään näinä kahmimisen aikoina, kun päätöksentekijät keskittyvät täyttämään omia taskujaan ja kansa laappii kännykkää kovaa vauhtia tyhmentyen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      50
      2662
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      77
      2268
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      3
      1651
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      51
      1150
    5. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      281
      986
    6. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      49
      957
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      69
      864
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      15
      864
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      19
      769
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      751
    Aihe