Marjo Rein

Pirskatinlimskatti

Marjo Rein alkanut vaihtamaan asua kesken työpäivän.Miksi ihmeessä?
Eihän tuossa ole mitään järkeä.Onko sormus vasemmassa nimettömässä sekoittanut naisen pään vanhoilla päivillään?
Ulkomaillakaan TV-toimittajat eivät vaihda asua kesken päivän.

14

2434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ennustelija

      Hei !
      Onko tarkoitus kuunnella uutisia, vai seurata uutistenlukijan
      pukeutumista.
      Yksi monista hyvistä uutistenlukijoista,asiallista väkeä kaikki.
      Sama vaikka olisi haalarit jalassa.

      • Pirskatinlimskatti

        Hei hei!
        En tarkoittanut lainkaan mitä tulee hänen artikulaatioon tai yleensä uutisten lukemisen osaamiseen.Sen hän kyllä taitaa.
        Tässä jutussa oli ainoastaan kyse Marjon turhamaisesta käyttäytymisestä mitä tulee pukeutumiseen, jollaista ei tapahdu missään muualla maailmassa.
        Marjolla kun on ollut tapana männävuosina kikkailla vasemman nimettömän sormuksen kanssa.Sormus on ollut välillä vasemmassa nimettömässä ja välillä se ei ole ollut vasemmassa nimettömässä.TÄMÄ SORMUS KIKKAILU PITÄÄ MUUTEN PAIKKANSA.
        Tuli vaan mieleen kun hän todennäköisesti nyt on todellisessa parisuhteessa, niin olisiko saattanut lempi sekoittaa Marjon pään.


      • MR on todella töykeän tosikkomaisen oloinen lukiessaan. Vaihtoon!


      • Anonyymi
        Pirskatinlimskatti kirjoitti:

        Hei hei!
        En tarkoittanut lainkaan mitä tulee hänen artikulaatioon tai yleensä uutisten lukemisen osaamiseen.Sen hän kyllä taitaa.
        Tässä jutussa oli ainoastaan kyse Marjon turhamaisesta käyttäytymisestä mitä tulee pukeutumiseen, jollaista ei tapahdu missään muualla maailmassa.
        Marjolla kun on ollut tapana männävuosina kikkailla vasemman nimettömän sormuksen kanssa.Sormus on ollut välillä vasemmassa nimettömässä ja välillä se ei ole ollut vasemmassa nimettömässä.TÄMÄ SORMUS KIKKAILU PITÄÄ MUUTEN PAIKKANSA.
        Tuli vaan mieleen kun hän todennäköisesti nyt on todellisessa parisuhteessa, niin olisiko saattanut lempi sekoittaa Marjon pään.

        Toisilla käy flaksi,sä voi jatkaa sormettamista,tän päivän uutisissa ei ole mitään sijaa

        Kevennyksille ja mtv:n tyhjäpää hohottajille.


    • Anonyymi

      Aivan uskomattoman hyvännäköinen nainen. Ollut viime aikoina paljon esillä uustisissa. Tehnyt varmaan noiden perheellisten lomia ? Hänellä ei kai ole lapsia ?

    • Anonyymi

      Ei tuo vaatteiden vaihtaminen kesken päivän ole mikään haitta katsojille, kunhan hiukset on kammattu.

      Sensijaan Rönkan pallattua taas tauon jälkeen uutisiin, saamme kuulla kaiken maailman " kissanristiäisistä" Rönkän omalla mielipidevaikuttamisen äänellä painotettuna. Kotimaan politiikasta ei tarvitse arvata mitä puoluetta kannattaa.

      Mikä ihme se on, kun USA:ssa ammutaan kaksi ihmistä, niin se on meillä pääuutisissa ja kun Aasiassa hukkuu 200 ihmistä jääden tulvien alle, emme tiedä täällä Ylen uutisoimana mitään. Svenska Yle uutiset, ottakaapa mallia niiden monipuolisesta, oikea-aikaisesta uutisoinnista siellä kotimaan toimituksessa.

      Onko toimittajat nykyään niin kehnoja, kykenemättömiä ja osaamattomia, että niitä uutisia ei osata enää toimittaa. Mitä tekevät ne toimittajat, jotka on ulkomailla. Voisi jo harventaa kun samat uutiset on aamulla klo 9.00 ja illalla 20.30. Säästöuutisiako meillä nykyään harrastetaan.

    • Anonyymi

      Marjo käyttää harvinaisen epänaisellista ja -eroottista kampausta.

    • Anonyymi

      Marjo on ihana. Marjo vaihtaa myöhäisuutisiin jo kotiin lähtö vaatteet. Siinä ei ole mitään pahaa.

    • Anonyymi

      Tietysti siihen on syynsä. Näin yleläisenä tiedän miksi muuten aina hame ja sitten myöhemmin housut ja varovainen kävely…..

    • Anonyymi

      Ihanaa!!!Marjo on palannut uutisiin. Sitä odotin pitkän vuoden!

    • Anonyymi

      Loistava juttu, että saatiin Marjo takaisin pitkän odotuksen jälkeen Hän on todella miellyttävä uutistenlukija.

    • Anonyymi

      Harmi että nosti kytkintä josba vaihtelu virkistää?

      • Anonyymi

        Suoraselkäistä toimintaa! Kaikki pitkän linjan asiajournalistit eivät onneksi alistu YLE:n vasemmistowokeen. Kyllä on uutisoinnin taso tosiaan vajonnut alas näiden "kaikille kivaa" ihmisten kanssa, jotka päässeet uutistoimituksissakin esimiesasemaan. "Katso, mikä donitsi olet". Voi herttinen sentään... Sitä tätä päivää ja liberalismia.


    • Anonyymi

      Ylen laaduttomuutta ei uhkaa mikään näinä kahmimisen aikoina, kun päätöksentekijät keskittyvät täyttämään omia taskujaan ja kansa laappii kännykkää kovaa vauhtia tyhmentyen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1107
    2. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      886
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      103
      855
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      276
      667
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      71
      617
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      73
      593
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      562
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      536
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      33
      493
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe