selittäkää mulle

Tyrpertti

Eli siis mä oon perus tyttö - paitsi et en oo perus - joka on miettinyt jo jonkin aikaa mikä olento on. Ja tässä on muhun liittyviä asioita
A) Mun toiveet toteutuu oikeestaan lähes aina liitty se sitten säähän, tapahtumiin tai oikeastaan kaikkeen paitsi fantasiaan. Tai siis kyl jotkut mun fantasia toiveista toteutuu mut suurin osa ei.
B)mä tavallaan osaan taikoa. En siis millään vitsin juomilla enkä taikasauvalla (paitsi kerran kun sain yhen tumma tyukkasen tyypin hiuksista pienen kohan keltaseks/vaaleeks). Siis mä taion sillee et kuiskaan jonkun loitsun.
C) sitten on vielä et mä oon vähän rauhaton täysikuulla. Ja mä oon myös luonteeltani susimainen ja sillee.

Mut siis voiks joku kertoo et mikä mä oon ?(kumminkin tyyliin puolet tai kaikki kommenteista on et "oot vaan normaali hullu ihminen" mut ihs. Mä tiiän et ne elämäänsä kyllästyneet ja idiootit ihmiset laittaa aina kaikkii viha kommenttei)
Uskon et mä en oo normaali ihminen. Mä oon ehk tyyliin joku ihmissusi tai mun henkieläin on susi tai mä oon noita tai velho tai sit normaalia hullumpi ihminen.

4

579

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyrpertti

      Nyt on kyllä monta vastausta tullu...🙄

    • Olet teini, ja teinit useinkin hurahtavat humpuukiin.
      Aikuisena saattavat joskus järkiintyä, kun itsensä pitää elättää, tai ainakin järjestää itselleen toimeentulotukea.

      • Anonyymi

        Niin... saatan... mutta en järkiinny!


    • "Eli siis mä oon perus tyttö - paitsi et en oo perus "

      Peruskoulussa kaikki ovat perus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      87
      2656
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1714
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      10
      1686
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1565
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1538
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1246
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1105
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1052
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1005
    Aihe