Oulussa jälleen

Siis....mitä? TAAS!!! , https://yle.fi/uutiset/3-10644551 . mitä te meinaatte siellä Oulussa tehdä jatkossa noiden kanssa? Kertokaapa?
6129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja kun vuosia sitten sanottiin että eivät kotoudu, niin nyt se nähdään. Kulttuuri jossa naiset pidetään huivin alla ja piilossa, ei kuulu tänne.
Valitettavasti näitä tulee kuin sieniä sateella. Jokainen olisi pitänyt käännyttää takaisin silloin 2015. Nyt on iso vahinko tapahtunut ......

Äänestä
  • Elättisistä on pysytävä ja kaukana samatenkuin näistä elättäjistä, noo on suljetava yhteiskunnan ulkopuolelle

    Äänestä

  • Miksi näitä raiskauksia on keskittynyt juuri Ouluun. Onko Ensikoto-hanke ja yleinen ilmapiiri Oulun ns suvakkien keskuudessa mahdollistanut tämän? Miten voi 10-vuotias tyttö kiertää vuoden kiertopalkintona maahanmuuttajamiesten keskuudessa ilman, että kukaan puuttuu asiaan?
    Hyvin paljon uskon, että 12-18 vuotiaita on käytetty laajemminkin hyväksi, mutta tapaukset eivät ole paljastuneet. Asia erikseen ovat vielä ns suvakki naiset, jotka ovat suosiotaan jakaneet anteliaasti.

    Äänestä

Työpaikalleni tuli työharjoitteluun matu-ukko. Ei suostu edes kättelemään ketään naisia. Uskonto kieltää. Mitenhän se sama uskonto ei sitten kiellä joitakin syvästi uskovaisia matuja yhtymästä vääräuskoisiin naisiin?

Äänestä
  • Eihän myöskään musliminaiset kättele vieraita miehiä. Yritä nyt vielä keksiä lisää ongelmia, tai mene töihin.

    Äänestä

  • No johan meni överiksi (mitenonasia )
    Jos työpaikalle alkaa kerääntyä kahdenkerroksen väkeä niin se on pjkkuhiljaa sen paikan loppu.
    Kyllä työyhteisön pitää olla sellainen, että siellä pystytään toisia kättelemään.
    Minä pienen työyhteisön nokkamiehenä en ota töihin sellaisia, jotka eivät pysty työkavereita kättelemään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Eikönämälopu kirjoitti:

Siis....mitä? TAAS!!! , https://yle.fi/uutiset/3-10644551 . mitä te meinaatte siellä Oulussa tehdä jatkossa noiden kanssa? Kertokaapa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu