Narsismi ratin takana

Omat säännöt ja kova uho, tukitaan kiusallaan risteyksiä ja kun tööttää niin saa raivokohatuksen, onko oikein että tuollaisilla on ajo-oikeus?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Edessä tarpeettomasti jarrutteleminen on rikos, laiton estäminen/ liikenteen vaarantaminen.
Aika monella on tänä päivänä ajokamera, asiaa ei ole vaikea todistaa, pöntöt.

Äänestä
  • Jarruttamiseen on yleensä hyvä syy jota ei takana tuleva näe.

    Sitä ei tietysti kaikki pönöt ja pöntöt tajua.

    Äänestä

  • Ainoa vaan ettei Suomen oikeuslaitos ota todisteeksi ajokameran videota..on kuulemma helppo muuttaa videota itse joten ykskantaan se ei sitten ole todiste oikeuteen.

    Äänestä

Kirjoita sääntöjä noudattaen pönttö.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


OnkoHyväYhtälö kirjoitti:

Omat säännöt ja kova uho, tukitaan kiusallaan risteyksiä ja kun tööttää niin saa raivokohatuksen, onko oikein että tuollaisilla on ajo-oikeus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu