Ykköseltä tulee

kuntoiluvinkkejä. Mielenkiintoista miten vähällä vaivalla pystyy kuntoa kohottamaan kun sen tekee oikein. Kannattaa siis irtaantua hetkeksi somen pauloista ja ikävöidä hikiliikunnalla.Siitä saa mielihyväaineita aivoihin, eikä ole niin paha olla.

Joillekin pätee toisenlainenkin jumppailu, jonka löysin :"Hyödyllisin voimisteluliike on nousta oikeaan aikaan ruokapöydästä."

Hyvää yötä ja rauhallisia unia hänelle ja niille, jotka jaksoivat lukea tähän asti!
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kuntoilut ja kunyoilut E-kuntoilu eli tietokonepelien pelaaminenkin on siis kuntoilua...

Äänestä
  • No niinpä ja on halutaan olympialaisiinkin. Katsoin e-urheilijan haastattelua ja hän sanoi sen vaativan hyvää fyysistä kuntoa. Istuma-asennonkin pitää olla ryhdikäa ja pelituolin ergonominen.

    Äänestä

Joo, se oli hyvä ohjelma. Pieni määräkin liikuntaa päivässä riittää pitämään kunnossa. 1000 askelta per päivä on liian paljon. Se oli yllättävää, miten juoksu lisää elimistöön 30 prossaa niitä hyvä olon endormeja vai mitä ne oli? Yllättävää oli myös se, että käsipainojen painoerot koukistelussa ei tee eroa lihaskuntoon, vaan molemmissa on sama tulos.

Äänestä
  • Yllätyin mäkin mm. siitä, että kolme kymmenen minsan kävelyä päivässä voitti sen 10000 askeleen kävelyn mitä mainostetaan. Plus että tuo 10000 on tullut kättöön vaan laitemainoksena ilman tutkimuksia.

    Äänestä

Itse katson aika jännittävää jää-kekkosottelua, että miten noille käy, jännittävä ottelu.

Mutta niin jos yölläkin höpöttelee tyttöjen kanssa hassuja asioita, huhhuh oikein että: pystyyköhän nukkumaankaan ollenkaan kun niin hassuja ajatuksia.

Äänestä
  • Kannattaa nollata ajatukset ennen nukkumista katsomalla tekstiuutisia ykköseltä tai femmalta se rauhoittaa. Itse katson femmalta, kun siellä on taustakuva neutraalimpi.

    Äänestä

avalla opetellaan syömään terveellisesti. 😄

Äänestä
  • Sekin on tärkeätä jos haluaa olla hyvässä kunnossa. Joillakin on vaivoja ja geeniperimää (esim hyperkolesterolemia) niin että sekään ei aina tuo toivottua tulosta.

    Äänestä

Tuollainen oli aika hauska idea jos joku teinityttö piiloittaa TV:n kaukosäätimen ja säätelee sillä kummallisia juttuja salaa peiton alta telkkariin :D

Äänestä
  • Meillä oli kerran rivitalon sähkökaapin jakorasiassa sellainen vika, että kanavat vaihteli itsekseen miten sattui.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jumpsuit kirjoitti:

kuntoiluvinkkejä. Mielenkiintoista miten vähällä vaivalla pystyy kuntoa kohottamaan kun sen tekee oikein. Kannattaa siis irtaantua hetkeksi somen pauloista ja ikävöidä hikiliikunnalla.Siitä saa mielihyväaineita aivoihin, eikä ole niin paha olla.

Joillekin pätee toisenlainenkin jumppailu, jonka löysin :"Hyödyllisin voimisteluliike on nousta oikeaan aikaan ruokapöydästä."

Hyvää yötä ja rauhallisia unia hänelle ja niille, jotka jaksoivat lukea tähän asti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu