Ystävänpäivät

Stooge

Ystävänpäivät ovat minulle yhtä tyhjän kanssa. En muista, että minua olisi muistettu koskaan ystävänpäivänä, vaan olen ollut ne yleensä aina yksin, kuten kaikki juhlapyhätkin joulua myöten. Tosin sellainen erityinen muisto on ylä-aste ajoilta vuodelta 1993, kun tyttöystävä laittoi ystävänpäivänä välit poikki, ja laittoi vielä kaverinsa ilmoittamaan tästä.

Omaisia ei käytännössä ole, eikä minulla ole omaa perhettä. Ruma en ole, harrastan myös liikuntaa, mutta en ilmeisesti muuten tarpeeksi rikas ja "tasokas", että kelpaisi kenenkään pidempiaikaiseksi kumppaniksi. Meitä yksin eläviä ei hirveästi piristä nämä ystävänpäivät. Ja eikös ystäviä pitäisi muistaa joka päivä, eikä kerran vuodessa?

0

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

        Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
        Maailman menoa
        16
        2829
      2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

        Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
        Maailman menoa
        110
        2617
      3. Mitä kirjainta kaipaat?

        Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
        Ikävä
        178
        2502
      4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

        Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
        Maailman menoa
        174
        2187
      5. Oliko se oikeasti epäselvää

        sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
        Ikävä
        124
        1684
      6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

        Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
        Kaste
        458
        1139
      7. Nyt mä vihaan sua kyllä

        Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
        Ikävä
        84
        898
      8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

        Jos hänet näkisit kahden kesken!!
        Ikävä
        45
        797
      9. Kievarin pöydät

        Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
        Suomussalmi
        15
        752
      10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

        Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
        Maailman menoa
        152
        750
      Aihe