Kapsäkin Instagram-tilillä jo yli tuhat seuraajaa

Kap_Säkki

Vuoden alussa avattu Instagram-tili @kapsakkijutut on tavoittanut kohderyhmänsä sosiaalisessa mediassa.
Helmikuun alussa tilillä rikkoutui tuhannen seuraajan raja. @kapsakkijutut on Suomen Rauhanyhdistysten Keskusyhdistyksen ylläpitämä tili, joka tuottaa sisältöä nuoria silmällä pitäen. Kanava tiedottaa esimerkiksi lasten- ja nuortensivujen päivittyneestä sisällöstä sekä Päivämiehen liite Kapsäkistä, ja lisäksi nuorten tapahtumista ympäri Suomen.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaksiTaiKolmeKokoontuu

      Instagrameista en tiedä mitään, mutta jotenkin tuosta oli pääteltävissä, että hommassa tavoitellaan samantyyppistä massahurmosta kuin esim. suviseuroissa. Ei hyvä.

    • Miten tavan vl-nuori osallistuu tarinantuotantoon?

    • Outoonmeno

      Instagram näyttää olevan pornokanava ja oudolta tuntuu, kun Kapsäkin rinnalla kulkee puolialastomat takapuolennäyttelijät. Onko kovastikin vl-nuorison kavattamista oikeaan esiintymiseen. Kysyn vaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3027
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2991
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2377
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      79
      1748
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1719
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1285
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1260
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1080
    Aihe