Tervakasarmin Grillillä nyt supersuosittu uutuustuote myynnissä. Rengin Käyrä, tuo jäntevä suupala. Erittäin hyvä suutuntuma ja pikantti ureaan vivahtava suolainen maku. Juustoinen. Nyt kevään uutuusmakuna Rengin Käyrään myös silli-anjovis.
Huutiukko tiedottaa
22
697
Vastaukset
- sinappimaistuu
tuleeko pruutastansa sinapitkin samalla maksulla mukaan
- kuumat-pallit
Tottahan toki! Mitä pahempi irvistys rengin naamalla on, sitä enemmän liukastetta proiskahtaa asiakkaalle mukaan... ja samaan hintaan!
- KolmenKimppako
kuumat-pallit kirjoitti:
Tottahan toki! Mitä pahempi irvistys rengin naamalla on, sitä enemmän liukastetta proiskahtaa asiakkaalle mukaan... ja samaan hintaan!
Mitähän kirjastomuumi mahtaa ajaltella kun rengi on kaikille noin antelias?
- Suhdesoppa
Kirjastomuumi ei ajattele, on epätoivoinen. Rengillä suuret luulot omasta viehätysvoimastaan ja saattaa olla houkutuksille altis kun miettii aikaisempia liikkeitä.
- Anonyymi
Neljäs kerta toden sanoo. Häistä yksinoikeus Seiskalle.
- jutut.tietää.rahhoo
Miksei huuriukko ole tiedottanut pitkään aikaan mitään. Mahtavia laivaristeilyjä, upeita kuolinpesiä käännetty pilkkahinnalla. Voisi kirjoittaa dekkaria huijauksistaan. Petipuuhista voisi avautua. Miksei nää esitteli lehdissä Tervahaudantien kotiaan. Olisi jotain uutta pällisteltävää pääsiäisenä lehtien sivuilla kun sitä ainaista jorinaa miten tavattiin ja syötiin voikukanlehtiä ja oravia kunnes tv-yhtiö astui sisään ja loppu on historiaan kalliit kellot paksuihin ranteisiin uponneina.
- RahaKirstuunKilahtaa
Muistattehan katsoa myös Markun ja Timon ohjelman. Ovat olevinaan koomikoita välillä mutta minä olen päällikkö. Ei Markulle olisi annettu ohjelmaa jos en olisi "suositellut." Jos katsoitte eka jakson niin mehän siinä Helin kanssa oltiin pomoja. Rahat kuuluu meille. Markku raukka luulee olevansa suosittu no luulkoon niin, annetaan joku ropo niin tekee itestään vieläkin hölmömmän.
- LinssiLUTEET
Tuo huutipari oli ihan liikaa, eikö he ole ihan tarpeeksi esillä. Sama tilanne kuin joukolla muusikoita, jos naama ei näy lehdissä tai teeveessä niin täytyy tehdä tikusta asiaajotta kirjootetahan.
- Terästä.alapohja
Markku lähti tekemään Moomin-sänkyä. Aattelin että onpa tähän ohjelmaan kasattu moneen suuntaan sätkyilyä jotta välillä käydään kotona emännälle sänky vääntämässä. No ehkä tuo oli harjoitusmalli josta voi kehitellä.
- panomies-
Ottakaa myyntiin sillin makuisia karjalanpiirakoita.
- Syväkurkku-Annie
Muna-Anjovis nyt uutena makuna grillin makkaroissa.
- Kolomaskerta
Huutiukkon nimi on turhaan annettu. Niinhän se töppöhönö joka haastoi riitaa tuomittiin pahoinpitelystä. Keisari todettiin syyttömäksi kaikin puolin. Kyllä se toinen puolisko on se Huutihäirikkö. Keisarikunta on rehellistä ja rauhallista kansaa. Vähävaraiset saa kumartaa kohteliaasti arvonsa tuntevia äveriäämpiä, sehän se on aina ollut yhteiskuntajärjestys!
- Norsut_
Uusi vuode tilattu Tervatehtaantielle. Se valmistetaan ratakiskosta.
- pyörövalas
SAMANLAINEN RATAKISKOVUODE HEINÄHATTU-PERHEESEEN, ENTINEN HAJOAA VALAAN ALTA.
- Anonyymi
Huutiukko jättää julkisuuden ja vetäytyy häpeissäänn koloonsa. Peli on pelattu, vain suuri häpeä jäi.
- Anonyymi
Aluksi jopa ihailin heitä ja pidin rehteinä, työteliäinä. On matkan varrella suomut silmistä varisseet. Luulin loppuhuipentumaksi tukiasifarssia, vielä tuli julkisuuteen laiton uhkapelimainostus, lakia kiertäen. Mitä vielä on luurankoja kaapissa?
- Anonyymi
Renki on keskusteluketjujen kärjessä nyt jo Merijärvelläkin. Käykää katsomassa Pohjois-Pohjanmaa paikkakunnalta...
- Anonyymi
Rengin käyrää ja valkoista valaanrasvaa. Siinä menestyksen eväät viemämonttujen kaivajalle ja kirjastossa valkoiseksi muumioituneelle.
- Anonyymi
Voi istua vanhoissa istunnoissa, uusia ei tule, kertoo varma lähde.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi istua vanhoissa istunnoissa, uusia ei tule, kertoo varma lähde.
Ja tähän tulee uusi viesti uudelta vierailijalta: hauskoja kommentteja, mielikuvitus ollut liikkeellä. Saamme kai edes nauraa kotonamme korona-aikana?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja tähän tulee uusi viesti uudelta vierailijalta: hauskoja kommentteja, mielikuvitus ollut liikkeellä. Saamme kai edes nauraa kotonamme korona-aikana?
Toisen vierailijan vakavasti otettava neuvo. Älä, älä naura. Se voidaan luokitella Huutin panetteluksi. Tuleepi polliisi ovelle, ottaa kakkanäytteen ja vie putkaan.
Ketjusta on poistettu 35 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4547673Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633736Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552875Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211851