C-HR hinnat ?

Miksi käytetyt 1-2 vuotta vanhat hybridit on kalliimpia kuin uudet ? Uusi maksaa 29 donaa ja risat mutta käytetyt 30-33 donaa?
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Parempia kuin uudet, halkeilevat bensatankit ja vialliset sähköjohdot on jo vaihdettu.

Äänestä

Taas on jäänyt lääkkeet ottamatta.

Äänestä
  • Sinulla köyhä Tojopoju on neula jäänyt pyörimään samaa uraa. Se on paha juttu se.

    Äänestä

  • menetetty.tapaus kirjoitti:

    Sinulla köyhä Tojopoju on neula jäänyt pyörimään samaa uraa. Se on paha juttu se.

    Minua vituttaa suunnattomasti se kun paljastuin aika tarkalleen vuosi sitten nolosti.

    Äänestä

  • P.e.n.t.t.i kirjoitti:

    Minua vituttaa suunnattomasti se kun paljastuin aika tarkalleen vuosi sitten nolosti.

    Kukahan paljastui ja koska, en ainakaan minä. Terkut taas Kanarialta, vituttaako?

    Äänestä

Toyotat vain paranevat vanhetessaan ja hinta tietysti nousee. Onko siinä jotain ihmeellistä?
Se on sitä neljän kärkisijan hyvää vaihtoarvoa. Älä ihmettele.

Äänestä
  • Joo, ruoste on arvokasta jos vertaa Toyotan KobeSteeliin.

    Äänestä

Riippuu varustelutasosta

Äänestä

Eikös tuo ole Toyotassa ihan normaalia? Ainakin aikaisemmin 3 vuotta vanhat Yarikset maksoi enemmän kuin mitä ne olivat maksaneet uusina.

Äänestä

Panttimaksut aiheuttaa vääristymiä ja onhan noista käytettyjen pyynnöistä pitkä matka toteutuneisiin hintoihin. Tyhmät ovat tyytyväisiä kun saivat käytetyn Toyotan hinnasta reilut alennuksen ja vanhasta hyvän hyvityksen, näin laskutaidottomia ja tietämättömiä on fuulattu kautta historian.

Äänestä
  • Älä valehtele.

    Äänestä

Uuden hinta toimitusmaksu talvirenkaat vanteilla metalliväri lämmittimet suojapaketti ja mahdollinen hintaero versioiden välillä (varustetaso).
Uuden hintakin vaihtelee ollaanko mallisarjan alku vai loppupäässä, jos verrataan samoilla varusteilla.
Verotuksen säätö muuttaa myös tilannetta.

Äänestä

Aloittaja ei ole tajunnut sitä että C-HR:n hinnat vaihtelevat moottorien ja varustetasojen mukaan aika tavalla. Käytetynä saa jo nyt aika edullisesti hyviä C-HR:iä.

Äänestä
  • Ensimmäiset ovat jo kyllästyneet karsean ulkonäköön ja korkeaan kulutukseen.

    Äänestä

  • äkkiä.kiertoon kirjoitti:

    Ensimmäiset ovat jo kyllästyneet karsean ulkonäköön ja korkeaan kulutukseen.

    Tammikuun ensirekisteröintitilastossa C-HR oli noussut jo seitsemännelle sijalle. Erittäin suosittu auto. Suosio kasvaa koko ajan.

    http://www.aut.fi/tilastot/ensirekisteroinnit/kuukausittain/2019

    Äänestä


Jos on oikeanlainen vakuutus ja polttaa hybridin vakuutusyhtiön laskuun niin siitä saa enemmän rahaa kuin on maksanut. Tähän perustuu korkea jälleenmyyntiarvo. Toyota on nääs edelläkävijä hybridien polttotekniikassa.

Koskee Suomessa 3 300 autoa: Toyota takaisinkutsuu miljoona hybridiä palovaaran takia

Toyota on ilmoittanut, että se aikoo takaisinkutsua yli miljoona autoa mahdollisen palovaaran takia. Suomessa kutsu koskee 3 300 autoa mukaan lukien uusi C-HR.
Prius-malleista takaisinkutsun kohteina on sekä hybridi- että plug in - hybridiversioita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mitähittoajoo kirjoitti:

Miksi käytetyt 1-2 vuotta vanhat hybridit on kalliimpia kuin uudet ? Uusi maksaa 29 donaa ja risat mutta käytetyt 30-33 donaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu