Puolue on yhtä kuin Marco de Wit!!!

Juntiit

Kuittakaa kumisaappaat tasolla olevat juntta tajuta, ettei suomi tarvitse uutta pientä nynny puoluetta!

Se on radikaali ja pelastus tai tuho!

12

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tippaleipää

      Eihän marco uskalla edes keskustella julkisesti puolueen ongelmista.

    • Aktivoitukaa

      Marcolla on sana hallussa ja erittäin hyviä ajatuksia siitä, miten Suomen asioita pitää muuttaa. Hän tietää ylivoimaisesti eniten puolueessa suomen ja maailman politiikasta. Hän on ainut, jolla on rohkeutta ja kyky johtaa puoluetta.

      Ymmärrän hyvin sen, että hän välillä suuttuu suomalaisille, koska me olemme niin passiivisia ajamaan omia asioitamme. Hän turhautuu meihin idiootteihin, jotka emme usko häntä ja mene aktiivisesti mukaan toimintaan. Ihmisten pitäisi nyt aktivoitua jos haluamme pelastaa Suomen.

      • Nellina

        Suomalaiset on viisasta ja vahvaa kansaa. Jos jollain on ongelmia, ei kannata haukkua koko kansaa.


      • herättelyä
        Nellina kirjoitti:

        Suomalaiset on viisasta ja vahvaa kansaa. Jos jollain on ongelmia, ei kannata haukkua koko kansaa.

        Kovin on Suomen kansa sinisilmäistä edustajiaan myöten.Kaipaavat herättelyä että tulevat järkiinsä.


      • Esko_Nurmijärveltä

        Tähänpä mielisin lisätä: tilu-lilu-lii, tilu-lilu-lii.


      • Iso_kasa_ensin

        Koskas Suuri Sivarijohtaja ja "Isänmaan Ystävä" aikoo käydä armeijan? Suomen oma Kim Jong-un?


    • Tillanen

      Tuollainen Suomen kansan haukkuja ei ansaitse ääniä Suomen kansalta.

    • Nellina

      Miksi marco haukkuu kaikki ja sotii kaikkia vastaan. Ja sitten piipittää jos joku sanoo jotain takaisin. Todella raukkamaista marco.

      • Taitaa haukkua niitä jotka eivät tajua mikä on tilanne maassa. Taidat kuulua niihin :D
        Minua ei ainakaan haittaa jos joku hieman antaa huutia asiasta.


    • nyt-vaihtoon

      Kansalaiset on saatava äänestämään. Tällä kertaa eduskuntavaaleissa on noin miljoona liikkuvaa äänestäjää, jotka ehkä tulevat äänestämään eri puoluetta kuin viime vaaleissa. Jos niistä tulisi jonkin verran SKE:lle ja muille pienpuolueille, olisi mahdollista saada ns. uutta verta eduskuntaan. Eduskuntaan kaivataan nyt kipeästi uusia ihmisiä näyttämään kykynsä. Eduskunnassa on liian paljon sellaisia, jotka ovat olleet vuosikymmenet siellä ja he eivät ole kiinni nykyelämässä, vaan jymärtäneet menneisyyteeen.

      Kun katsoo vaikka eduskunnan kyselytuntia, porukka näyttää siellä aivan flegmaattiselta ja passiiviselta. Vain muutama edustaja pitää pirteitä ja hyviä puheita. Tuntuu siltä, että etenkin pitkään kansanedustajana olleet ovat aivan kyllästyneitä istumaan siellä. Laitetaan nyt tulevissa vaaleissa mahdollisimman monta edustajaa vaihtoon.

    • Ruplat

      Mitä tarkoittaa jos joku on ns. Venäjän kätyri ?

      • YleOnPelkkääP-skaa

        Se tarkoittaa, että joku on mennyt kuuntelemaan Jessikka Aron harhaisia kuvitelmia.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      65
      2232
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      89
      1471
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      14
      1304
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      111
      1143
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      101
      1062
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      107
      842
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      54
      712
    8. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      267
      615
    9. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      60
      592
    10. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      584
    Aihe