Juttu on sellainen, että minusta on lähete kyseiselle lafkalle. Käytän päihteitä, mutta nykyään siksi, että olen saanut niiden avulla elämäni järjestyksen takaisin. Siis takana on tuurijuopoutta ja sekakäyttöä, kun meni hermot koulussa ja potkut tuli töistä. Tuntui etten ole menossa töihin/kouluun enää koskaan, enkä haluakkaan, joten vedin käytännössä joka napin ja juoman joka eteen tuli. No jossain vaiheessa tietenkin amfetamiini tuli kuvioon mukaan ja sekavuus katosi ja toimintakyky alkoi palautua hiljalleen... Kunnes nyt olen siinä tilanteessa, että kaikki rullaa tosi pehmeästi ja hyvää palautetta joka puolelta ja olen saanut aloitettua koulun uudestaan ja toivoa olisi kerrankin. Käytössä siis amfetamiini käytöksen parantamiseen ja bentsodiatsepiini nukkumisen avuksi. Hyvin menee, mutta laitonta touhua on.
Lähete on siis siksi kun on tullu aikaisemmin hölmöiltyä ja koska nykyinen itselääkitys myöskin on systeemin silmissä huumeiden käyttöä joka on väärin ja laitonta. Varmaan kuitenkin jokainen ymmärtää miksi en haluaisi lopettaa tätä nykyistä "huumeiden käyttöä", mutta toisaalta, en haluis tehdä laittomuuksia ja väärinkään.
Onks joku käyny siis Laakson päihdepolilla ja osaisko antaa neuvoa, että mitä teen? Voisko ne auttaa ja ymmärtää siellä jotenkin? Vai käykö vaan tosi hullusti ja joutuu takas entiseen ja elämä menee paskaks. Eli menenkö kiltisti sinne vai juoksenko tosi kovaa karkuun? HELP!
Onko kokemuksia Laakson päihdepoliklinikasta?
3
2353
Vastaukset
- jussijussi
Itestäs kaikki on kiinni. Kukaan tuskin väkisin niitä jauheita ja nappeja sulle tarjonnut. Laakso on ihan ok paikka, jos omaa halua on.
- Anonyymi
Niin...kaikki on kiinni itestäs...niin kuin Aurinko.VOI ETTÄ . ..MAA EI KIERRÄ AURINKOA VAAN AURINKO KIERTÄÄ MAATA...VOI ETTÄ....KYLLÄ OLET OIKESSA.......? IHANAA....
- Anonyymi
Vanha kirjoitus, mutta näyttää aikalailla siltä, että sinulla olisi ADHD ja amfetamiini on tasannut aivojen toimintaa. Sinun tapauksessa en menisi päihdepolille, vaan jollekin neurologian kääkärille. Päihdepoli haluaa ajaa alas jokaisen napin, ja ovat sen jälkeen hyvin tyytyväisiä. Tämä minun kokemukseni, jossa viime tipassa sain ymmärtävän lääkärin. Kyse ei ollut laittomista huumeista kuitenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551196
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901167Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171040- 17878
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45793Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112768Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12707
- 38609
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..71600