Onko kokemuksia Laakson päihdepoliklinikasta?

pahapahaihminen

Juttu on sellainen, että minusta on lähete kyseiselle lafkalle. Käytän päihteitä, mutta nykyään siksi, että olen saanut niiden avulla elämäni järjestyksen takaisin. Siis takana on tuurijuopoutta ja sekakäyttöä, kun meni hermot koulussa ja potkut tuli töistä. Tuntui etten ole menossa töihin/kouluun enää koskaan, enkä haluakkaan, joten vedin käytännössä joka napin ja juoman joka eteen tuli. No jossain vaiheessa tietenkin amfetamiini tuli kuvioon mukaan ja sekavuus katosi ja toimintakyky alkoi palautua hiljalleen... Kunnes nyt olen siinä tilanteessa, että kaikki rullaa tosi pehmeästi ja hyvää palautetta joka puolelta ja olen saanut aloitettua koulun uudestaan ja toivoa olisi kerrankin. Käytössä siis amfetamiini käytöksen parantamiseen ja bentsodiatsepiini nukkumisen avuksi. Hyvin menee, mutta laitonta touhua on.

Lähete on siis siksi kun on tullu aikaisemmin hölmöiltyä ja koska nykyinen itselääkitys myöskin on systeemin silmissä huumeiden käyttöä joka on väärin ja laitonta. Varmaan kuitenkin jokainen ymmärtää miksi en haluaisi lopettaa tätä nykyistä "huumeiden käyttöä", mutta toisaalta, en haluis tehdä laittomuuksia ja väärinkään.

Onks joku käyny siis Laakson päihdepolilla ja osaisko antaa neuvoa, että mitä teen? Voisko ne auttaa ja ymmärtää siellä jotenkin? Vai käykö vaan tosi hullusti ja joutuu takas entiseen ja elämä menee paskaks. Eli menenkö kiltisti sinne vai juoksenko tosi kovaa karkuun? HELP!

3

1934

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jussijussi

      Itestäs kaikki on kiinni. Kukaan tuskin väkisin niitä jauheita ja nappeja sulle tarjonnut. Laakso on ihan ok paikka, jos omaa halua on.

      • Anonyymi

        Niin...kaikki on kiinni itestäs...niin kuin Aurinko.VOI ETTÄ . ..MAA EI KIERRÄ AURINKOA VAAN AURINKO KIERTÄÄ MAATA...VOI ETTÄ....KYLLÄ OLET OIKESSA.......? IHANAA....


    • Anonyymi

      Vanha kirjoitus, mutta näyttää aikalailla siltä, että sinulla olisi ADHD ja amfetamiini on tasannut aivojen toimintaa. Sinun tapauksessa en menisi päihdepolille, vaan jollekin neurologian kääkärille. Päihdepoli haluaa ajaa alas jokaisen napin, ja ovat sen jälkeen hyvin tyytyväisiä. Tämä minun kokemukseni, jossa viime tipassa sain ymmärtävän lääkärin. Kyse ei ollut laittomista huumeista kuitenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1777
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1588
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1109
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1000
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      822
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      790
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe