Uusi kukkakauppa.

Tälle kylälle. Vähän kilpailua kehiin. Joku sanoo ettei se kannata. Mitä se hyvejää. Ei kannattanut edellinenkään. Hintoja halpuuttamaan niin kyllä kannattaa.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hyvä idea. Ei minunkaan enää tarvi sen jälkeen naapurikunnasta hakea. Vaikka ei matka oo pitkä, mutta siellä halvemmat hinnat, ystävällisempi palvelu ja kestävämmät kukat. Eikä puhuta sen jälkeen sittiä kun sieltä lähtee. Eikä myöskään tarvitse koko elämän kertaa kertoa, jos sattuu ettei he tunnekaan sinua. Niin kuin paikallisessa tehdään, jonka vuoksi vaihdoin liikettä.

Äänestä

Siellä on hyvä palvelu.

Äänestä
  • Huonoa palvelua.

    Äänestä

Ruokakaupoissa myydään edullisia ja kauniita kukkia. Luojalle kiitos etten ole tarvinnut vielä tähän ikään saakka kalliita kukkakaupan palveluja.

Äänestä

Hyvä palvelu mutta kalliit hinnat. Niin oli kirjakaupan vieressäkin aikoinaan. Jos joku kysyy elämästäni, tulee semmoinen tarina, että kysyjää kaduttaa. Huono elämä, mutta elämä on.

Äänestä
  • Sano niinku Nykäsen Matti. Elämä on ihmisen parasta aikaa!

    Äänestä

Haen kukat muualta, kallis ja ahne

Äänestä
  • Niin minäkin. Katotaan pitkin nokkavartta. Ja välillä tarjotaan jotain monen päivän vanhoja kukkia. Tuntuu ettei itse saa ees päättää ja katsella mitä ostaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokeillaanvaimitä kirjoitti:

Tälle kylälle. Vähän kilpailua kehiin. Joku sanoo ettei se kannata. Mitä se hyvejää. Ei kannattanut edellinenkään. Hintoja halpuuttamaan niin kyllä kannattaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu