Ajattelin vihdoin tehdä elämälläni jotain ja eräällä taidolla mikä minulla on ja aloin opiskelemaankin alaa. Sitten kaikki alkoi mennä väärin, ilmat ovat aina vastaan, jopa näkö meinaa lähteä, fysiikka meinaa pettää, mikään ei onnistu. Kaikki tuntuu turhalta ja sitähän se onkin. Kuin hakkaisi päätä seinää koko ajan. Nyt luovutin, ei tästä mitään tule. Minulla ei kuitenkaan ole mitään muutakaan. Miksi tämmöinen "elämä"? Miksi se ei vaan voi päättyä, en muuta enää osaa haluta. Tai tietenkin osaisin, mutta tiedän jo etten koskaan saa mitä haluan ja millään muulla ei ole merkitystä. Eli päättyykö tämä tuska pian?
Oikeasti näkevälle
Rumaluuseri
3
61
Vastaukset
- Tietäjäshamaani
Näen selvästi, että löydät jotain hyvää elämääsi. Näen myös, että olet mies, ikääsi en katsonut. Nöen, että sinulla saattaa olla sisäisiä vaatimuksia, jotka asettavat kovia tavoitteita, kannattaisiko mieluummin oppia nauttimasn elämästä ja hyvöksyä joirsin asioita. Et erityisemmin mieti tai halua seksiä. Ajattele elämääsi, mikänon ollut hyvää ja mikä huonoa, siitä on hyvä tehdä suunnitelmia! Näen kuitenkin hyvää tulevaisuudessasi, enemmän tarvitset luottamusta itseesi.
- Rumaluuseri
En ole mies
- Dipleyn
Kirkkoherran avustaja.
Ei, Kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1185428
- 715168
- 914184
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753650Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603268- 432851
- 152317
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️572010- 421862
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381713