Häpeän jatkuvaa ihastumistani

totaalinennolla

Olen varmasti tämän pallon tyhmin ihminen ja syntynyt pelkäksi uhriksi ja hyväksikäytettäväksi. Totuus on ettei kukaan mies ole minua koskaan rakastanut. Itse olen mukamas "rakastunut" monesti. Kaikkein voimakkaimpia on kaukorakkaudet ja salaihastumiset, en ole kasvanut yhtään henkisesti 12-vuotiaasta, enkä näemmä kypsy. HÄpeäni meni niin pitkälle, että rupesin syömään neurolepteja etten olisi niin ihastunut itseäni 18 vuotta nuorempaan mieheen, että tunteet kuolisi. Nyt sen sitten pystynyt edes opiskeluun, joten neuroleptit jäi tauolle. Nyt sitten itsariajatukset pyörii mielessä ja ajattelin tänään tehdä itsemurhan. EN siihen kuitenkaan pysty koska olen luuseri, kuinkahan mobnta tuhatta kertaa olen haaveillutkaan itsarista. . Entinen exäni oli ihan kamala, olisin vain halunnut mielikuvituksessani levätä tämän nuoren ihastukseni olalla, koska tämä vaikutti kiltiltä ihmiseltä. Exäni raiskasi minut ja sen sijaan että olisin käsitellyt tunteitani, menin ihastumaan kahteen uuteen yhtäaikaa, toivoen että he korjaisivat tämän väärän tunteen sisällä. Näin ei kuitenkaan käynyt. Olen totaalinen haaskio ja luuseri ja haaskaan kaikkien aikaa. Olen varmaan rumakin kuin petolinnun perse. Olen aivovammainen, minulla on adhd ja autismi yhtäaikaa. Oeln aina liian idealisti ja näen ihmisissä vain hyvää. Vaikka he hakkaisi minua tai nälvisi kaikin tavoin. Sen takia kohtaan vain väkivaltaisia ukkoja. Kukaan ei pidä minusta koska olen liian tunteellinen. Sen takia patoan niitä sisälleni. Eikä sekään auta. Minusta paistaa epänormaalius kilometrien päähän. Uusi ihastukseni ei edes huomaa minua. Voi itku kun pitää olla elossa kun ei uskalla itseään tappaa.

4

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meitäonmoneksi

      Oletko käynyt terapiassa? Homeopatiakin voisi auttaa. Ihastumisten sijaan auta muita ihmisiä, se auttaa itseäsikin.

    • Todella

      kinkkiseltä tilanteelta kuulostaa. Toivottavasti löydät jonkun ulospääsyn tilanteesta., joten voimia sinulle. Huomaan itsessäni vähän samanlaisia piirteitä. Ei tämä elämä oikein täydellä painollaan mene. Mutta menköön miten menee.

    • Älä luovuta, kuuntele ittees vaikka sisäinen ääni sanoiskin tosi kipeitä asioita. Kysy siltä ääneltäs miks se ajattelee niin, ja miks se haluaa ihastua aina uusiin.

      Ja sä taidat ainakin alitajuisesti haluta nähdä ihmisissä parhaan puolen. Ihmisissä on tosi paljon potentiaalia hyvään, mutta niissä on myös potentiaalia satuttaa muita paljon. Ja ihmiset on onnellisimmillaan kun toinen hyväksyy niiden pahemmatkin puolet, ymmärtää että ne on tulos siitä ettei ole kasvanut tarpeeksi ja liian kuormittunut elämä.
      Ja se lähtee siitä että hyväksyt ittes sellasena ku oot, ja ymmärrät että sullakin on oikeus elämään ja onneen. Sitä voi olla vaikee käsittää ja uskoa, mutta tässä maailmassa ei ole yhtäkään elollista oliota jolla ei olisi sitä oikeutta. Sä et ole poikkeus siinä mielessä.

      Sun kannattaa varmaan olla yksin, pitkän aikaa. Ja harkita terapiaa, tai joku luottoystävä jolle voi puhua asioista. Mutta jo pelkkä yksinolo auttaa sua purkamaan tunteita, varsinkaan kun et rupee turruttaan ja hämään ittees millään vaan makaat sohvalla ja kävelet luonnossa ja teet arkisia tylsiä asioita suurimman osan päivästä yksin. Jotenkin saan sen kuvan että tarvit mielenrauhaa.

    • Vaikutat kiltiltä ja hyvin herkältä ihmiseltä. Ajan kuluessa tilanteet usein tasoittuu jos se yhtään lohduttaa, lääkityksen muutoksetkin voivat aiheuttaa pitkään sekavaa oloa. Ajan oloon varmasti asiat sutviutuu parempaan suuntaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      113
      1254
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      121
      1133
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      138
      1013
    4. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      45
      855
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      99
      843
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      316
      797
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      704
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      636
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      49
      619
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    Aihe