Muutin vuokralle rivitalo kaksioon. Jossa sähkölämmitys ja sähköpatterit. Huomasin että tuulikaapin patteri on ruvennut pitämään kovaa särinää/huminaa. Ääni on niin kova että kuuluu seinän läpi makuuhuoneeseen vaikka tuulikaapin ja makuuhuoneen ovi on kiinni. Onko normaalia että sähköpatteri pitää tuollaista Ääntä vai onko jokin patterissa vialla?
Sähköpatteri särisee
6
3216
Vastaukset
- huri.see
Ei taida se ääni patterista tulla.
- SähkömiesVaihtaaLampun
Jos ääni todella kuuluu patterista, se voi olla viallinen, termostaatin tai katkaisimen koskettimet saattavat kipinöidä. Pyydä vuokraisäntaa kutsumaan sähkömies!
- patterit_ei_metelöi
Kun lukee tuon aloituksen ajatuksella, huomaa että trolli on.
- vaatikaa
Ilmoita vuokraisännällesi viallisesta patterista,onko sellainen vanhanaikainen aito sähköpatteri,joka kerää pölyä sisälle?Se on paloturvallisuusriski,Itse vaadin vaihtamaan öljykiertoiseksi patteriksi.
- OnMahdollinen
Jossain mökillä vuoskymmeniä sitten ihmeteltiin isolla joukolla "sirisevää" patteria. Sekin oli sellainen pienempi patteri tuulikaapissa.
Ilmeisesti se oli tuo "se voi olla viallinen, termostaatin tai katkaisimen koskettimet saattavat kipinöidä".
En tiedä miten sen kanssa loppujen lopuksi kävi. - vuokraisäntä
Aloitus on yövuoron tekemä vedätys, ainakaan kipinöinti ei pidä niin kovaa ääntä että kuuluu seinän läpi, tai ei kuulu kauaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820