Mikä on kun kaikki kiusaa.

Olen liian kiltti enkä osaa ärähtää ihmisille jos he ylittävät rajan. Koko elämän jatkunut kiusaaminen on vienyt sen luontaisen puolustuskykyni.
9346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Chatissa kiusataan "kilttejä" , saman olen minäkin kokenut. Siellä jokaisella omat suosikkinsa joiden kanssa juttelevat, jos jotain kirjoittaa ylellä se tyrmätään täysin . Lopetin siellä käymisen .. minun puolesta saa olla viisaat rauhassa:)))))

Äänestä

Minua on kiusattu jo kohta vuoden verran pienen vehjen takia ja tuskin leikkaus auttaa.

Äänestä

Naiset haaveilevat 15–18 sentin erektiopituudesta,Liian pitkä sattuu, eikä seksi ole rentoa ja nautinnollista, kun koko ajan pitää varoa. Pituutta tärkeämpää on todellakin paksuus. Sillä se nautinto irtoaa!

Äänestä

Olen viriili 41v, kuolen toivottavasti maksakirroosiin, ei vaimoa ei lasta, ei mitään, ketä mun pitäis kiittää???

Äänestä

Kiusattu. mene urheiluseuraan harrastamaan nyrkkeilyä. Ei ole tarkoitus antaa ketään "turpaan", mutta hitunen tuota taitoa tuo ihan näkyvää itsevarmuutta ja kiusaaminen vähenee.

Tiedän tapauksen, jossa pienikokoista nuorta kiusattiin ja hänellä teetettiin muulle porukalle kuuluvia töitä. Nyrkkeilyharrastuksen jatkuttua muutamia kuukausia salassa, häneen käytiin käsiksi. Normaali puolustautuminen onnistui tyylikkäästi ja kiusaaminen loppui.

Äänestä

Jos sätti-kiusaamisest on kyse niin opettele ensinnä ruksin käyttö, koska sillä saat typerimmät pois silmistä. Ei oo järkee tuhlata aikaa niille koska niiltä puuttuu täysin empatia ja sivistys. Toiseks, älä kerro oikeesti henk.koht. asioita koska noi em. tyypit kääntää sun luottamuksen sua vastaan. No kolmanneks, vältä aikoja jollon epätoivoset on kierroksella, anna niiden repii toisiaan. Aina parempi jos löytys jotai muuta kivaa sillä sätti on perseest- nimäkseen

Äänestä

Toimittajien kuolema ja mahdollinen kituminen on musiikkia korvilleni.

Äänestä

Juomiseenhan liittyy se, että kaikki jää kesken. ... Olin pitkään poissa elämästäni, ja lopetettuani juomisen minulle on tapahtunut ihania asioita.Nykyään olen varkauden halutuin poikamies.

Äänestä

Miten vanhemmat voivat ehkäistä kiusaamista chatissa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hittovie kirjoitti:

Olen liian kiltti enkä osaa ärähtää ihmisille jos he ylittävät rajan. Koko elämän jatkunut kiusaaminen on vienyt sen luontaisen puolustuskykyni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu