Ymmärtänen nyt lopettaa

sairaallemiehelle

kun asioita on viety eteenpäin. Olen tätä pyytänyt vuosia etkä ole lopettanut. Nyt uskon että lopetat kun poliisiin otettu yhteys

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Trollausta

      Mies kirjoittaa naisena

    • Ihmisetluuleetiedän

      Poliisi ei ota kantaa. Mulla sama kokemus. Vaikka on uhkailtu en silti minnekään ole ilmoittanut.

    • Väärinymmärretty

      Tuntematta taustoja sen enempää, aiheesta hyvä olla poliisiin yhteydessä, mut jos tällaisia huutelee mutu tuntumalla niin ei hyvä juttu. Ehkä tällainen huutelu voi houkuttaa joitain ihmisiä aktivoitumaankin, jos toinen on "koulukiusaaja tmv" niin innostuu vain lisää kiusaamaan toista, kun huomaa toisesta, et reakoi herkästi kiusantekoon. (valitettavia tilanteita).

      P.S Normisti tällainen uhkailu luo etäisyyttä kahden ihmisen välillä (ylireakointia), eikä houkuta lähestymään toista. Jos olet joskus muuta ajatellut?

    • Etköosaamuuta

      Joo joo älä taas esitä mitään. Niin nähty nää höpinät.

      • Höpinöitä

        Remu sanois, et lisää höpinää tötteröön?


    • Luonnonhengiltä

      Hmm, voiskohan kyseessä olla psyykkisesti sairas. Suosittelen että alat opiskella luonnonhenkiä.
      Ja me olimme alunperin Jumalia mutta unohdimme sen, tunnusta itsellesi että olet Jumala ja kukaan eikä mikään voi vahingoittaa sinua.

      • Olemme jo helvetissä ja kierrämme ikuista inkarnaatiota maapallolla.


    • Vaikeitajuttui

      Pakko oli palata vielä tähän
      Uhriutuminen on helppoa, mut jos tilanteet eskaloituvat aloittajan ilmoittamaan tilanteeseen silloin syytä miettiä, onko itsekin voinut jotenkin vaikuttaa asiaan, et tilanne on mikä on? Täälläkin helppoa viestitellä asioita anonyyminä, heittää täkyjä toiselle, mielikuvitus vain rajana? Mielenkiinto helppo herättää "taustatekijöillä, joita löytää googlettamalla", kun pelataan vain oletutuilla asioilla?

      Myönnän tehneeni virheitä, mutten koe olevani ainoa omassa tapauksessani? Keskity uusiin asioihin ja unohda tällaiset negatiiviset tapaukset. Minä en ole minkäänlainen uhka sinulle, mutten niele kaikkea sellaista soopaakaan, joka on periaatteitani vastaan.

    • ajattelinvitsinä

      Aivan oikeasti on ollut joku paha vainoaja? Näin kyllä juttuja palstalla mutta että...

      Suoraan olisi pitänyt kysyä sitten apua "vigilanteilta" :D

      • Vaikeitajuttui

        Olisin joskus voinut olla samaa mieltä kanssasi, mut sit ku tuli omakohtaisia kokemuksia niin alkanut miettiä toisin. Herkkyyksiä on monenlaisia, tälliainen ylireakointikin on mahdollista, kun toinen sen sellaisena kokee. Turva lauseena itselle, pelotteena toiselle. Harmillista, mut totta. Ehkä sisälle kätkeytyy vielä jotain muutakin, inhoa toista kohtaan tai pelkoa?


      • eikannatakadota

        On totta tuo asia että jotain muuta on aina taustalla, esimerkkinä vaikka: tavalliset ihmiset eivät noin vain katoile, jotain muuta on aina taustalla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      99
      6114
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      60
      5091
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      58
      4217
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3809
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      10
      3576
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      114
      3120
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2523
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2449
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      63
      2206
    10. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      22
      1551
    Aihe