Aamusta iltaan palstalla riehuva komuakka on näköjään saanut muutaman itkupotkuraivarin tänäkin aamuna,kun Persut oli suurin nousia Hesarin gallupissa
Persujen kannatus nousee ja mikä parasta vasemmiston kannatus laskee,
Isopersemerjajaaggg
697
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tämä nykyinen vasemmisto hylkäsi duunarit, joka oli puolueen tukipilari ja olivat uskollinen äänestä ryhmä, nämä kaksi puoluejohtaja lähtivät kopioimaan vihreitä surkeaa räpellystä tuli halpa kopio ei muuta.mihinkään ei Suomi tarvitse tälläistä paskapuolueesta.
i Suomi tarvitse tälläistä puoluetta.
Olisiko Suomen kansa jo vihdoinkin tullut järkiinsä?
Nuo luvut sen kertovat miksi vihervasureista ei pidetä, komut asettuneet hesassa noiden riveihin.
https://yle.fi/uutiset/3-8638299
Vielä muutama vuosi sitten irvailtiin Halla-ahon ajamasta politiikasta, nyt alkavat muutkin poliitikot ennen vaaleja olla samaa mieltä,kansalaiset ovat saaneet tarpeekseen holtittomasti lisääntyvästä haittamaahanmuuttajista, Lii Anderson jonka vaalikone ilmoitti kun kyseessä oli! miten suhtautua tänne tulleisiin, tänne vaan kaikki halukkaat kyllä tänne mahtuu ei rajoja kiinni.
Pitää tehdä sellaista politiikkaa joka on kansan mieleen, Jussi Halla-aho tämän osaa,ei lähde kurjiststammaan tätä pientä kansaa, vihervasemmisto ja Kokoomus säästäisi hulluista ilmastotalkoissa tämän maan hengiltä.kaikkein hulluin tavoite on noi ladattavat sähköautot, vasemmisto on suuressa visaudessa keksinyt vieterillä varustetut autot kuten ennen kun tulivat batterivetoisiksi hhhe
Kuinka huvittavaa on vanhan komuakan raivoa kun persujen kannatus nousee, maamme kolmanneksi isommaksi puolueeksi .