Kesäduuni blues

Toholampilla työvoimapula useissa yrityksissä ja Kannuksessa työpajoissa parikymppisiä ihmisiä jotka ovat heränneet jo seitsemältä aamulla messuille katselemaan mieleisää työtä. Joku tuossa yhtälössä mättää vai onko nämä niitä "syrjäytyneitä" eli korvauksilla eläjiä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi tähän ei tule mitään vastauksia? Onko jotain hämärää.

Äänestä

Voisko tarkentaa, että missä yrityksissä? Kun kerran tietoa tuntuu olevan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


työmiehentytär kirjoitti:

Toholampilla työvoimapula useissa yrityksissä ja Kannuksessa työpajoissa parikymppisiä ihmisiä jotka ovat heränneet jo seitsemältä aamulla messuille katselemaan mieleisää työtä. Joku tuossa yhtälössä mättää vai onko nämä niitä "syrjäytyneitä" eli korvauksilla eläjiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu