Etsimme pitkäaikaista vuokra-asuntoa Turun alueelta. Tarve uuden vuokrasopimuksen alkamiselle 1.6.2019.
2h k / 2h kk.
Koko noin 42-52 neliötä.
Vuokra max. 550/kk.
Emme etsi "kaupunkiasuntoa", vaan jotakin vähän seesteisempää (ja edullisempaa).
OK-kunto riittää hyvin, emme tarvitse mitään "uudenkarheaa", vaan ennemminkin kodikasta, sympaattisuudesta/persoonallisuudesta siis plussaa.
Parveke / oma sisäänkäynti tms. olisi todella hyvä juttu.
Suosimme rauhallisia, väljiä, vihreitä alueita. Hyvät julkiset kulkuyhteydet ja lähikauppa ovat meille tärkeitä.
Erityisesti vähän vanhemmat (puutalo-)kaupunginosat kiinnostavat. Esim. Nummi 20540.
Meillä on kummallakin luottotiedot kunnossa, kotivakuutuksen otamme aina ja asunto pysyy savuttomana.
Yhteistä kotia etsivät Anu 27v., kulttuurituottaja amk ja Ossi 31v. pienkonemekaanikko. Meillä on jo yli 8 vuoden yhteinen hyvä kokemus vuokra-asumisesta. Lemmikkejä ei meillä ole, muutamme kaksin.
Asumme tällä hetkellä läntisellä Uudellamaalla Raaseporissa. Muuton syynä on maisemanvaihdos ja elämänlaadun kohentaminen: haluamme asettua Turkuun.
Tarjoa rohkeasti vuokrakotia meille, saat meistä luotettavat vuokralaiset! :)
Turku - Pariskunta etsii kodikseen vuokra-kaksiota (1.6. alkaen)
AS-OS
2
297
Vastaukset
- AS-OS
Asuntotarjoukset sähköpostitse: [email protected]
Käytäthän otsikkoa: Vuokrakoti Turusta Suomi24
Laitathan vuokratietojen lisäksi myös samalla kuvia vuokrakohteesta, kiitos paljon! :) - AS-OS
Kuka hullu nyt Kemiöön muuttaisi? Pidä kuule asuntosi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824797- 1882128
- 1321802
- 1751425
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161291ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj171143- 351106
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3081013- 781003
- 53991