suomalainen voittaa aina

Huomenna Pärmäkoski voittaa kultaa.

Olen veikannut tonnilla ja rahaa tulee kertoimella 780, kohta saan 780000 euroa tulkaa juhlimaan, niin tietenkin Ykspihlajaan.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ai Krista Spermaposki

Äänestä

Juu, onnee

Äänestä

Taitaa mennä voitot harakoille. Yksi pronssi Niskasen tuomana.

Äänestä
  • Älä muuta viserrä. Juha Mietokin odottaa vielä 4-5 mitalia. Taitaa Juhakin jo olla hieman höynähtänyt vanhus. Eikös hän ole pian 100- vuotinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yxpila kirjoitti:

Huomenna Pärmäkoski voittaa kultaa.

Olen veikannut tonnilla ja rahaa tulee kertoimella 780, kohta saan 780000 euroa tulkaa juhlimaan, niin tietenkin Ykspihlajaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu