Sinisten pitää pelastaa suomen valtionomaisuus!

https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-kyselytunnilla-berner-viela-istuu-ministeriaitiossa-sipila-hermostui/

Berner, jos saa jatkaa hallituskauden loppuun hän myy kaiken minkä pystyy. Sinisten Sampo Terhon pitäisi viheltää hallituskausi päättyneeksi, jotta omaisuus jää Suomeen.
359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
Aloittaja

Bernerin hallituspaikka Wallenbergin pankissa saattaa olla palkinto jo päätetystä Gripen kaupasta?
Tai ainakin sillä yritetään vauhdittaa Wallenbergien omistaman Saabin hävittäjäkauppoja.

Äänestä

Jotain on tehtävä ettei perneri enää pääse lisää vahingoittamaan Suomen taloutta

Äänestä

Berneri meidät pelastaa ja kepulaiset...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


DonaldTruth kirjoitti:

https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-kyselytunnilla-berner-viela-istuu-ministeriaitiossa-sipila-hermostui/

Berner, jos saa jatkaa hallituskauden loppuun hän myy kaiken minkä pystyy. Sinisten Sampo Terhon pitäisi viheltää hallituskausi päättyneeksi, jotta omaisuus jää Suomeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu