MANIPULOINTIA LÄÄKETIETEEN VARJOLLA

KukaOnVastuussa

En halua millään tavoin rajoittaa uskomuksiesi tunnustamista. Sen kuitenkin tässä sanon, että kaikkien kiireidesi keskelläkin sinun olisi hyvä pistäytyä muistisairaille tarkoitetuissa hoivakodeissa samoin kuin muiden ikääntyvien palvelutaloissa ja vilkaista lääkelistoja. Voisin kertoa sinulle päivät pitkät siitä kokonaisvaltaisuudesta ja laboratoriolääkeseurannasta, jolla vanhuksiamme muka valvotaan. Laitoksia on toki erilaisia, mutta lääkkeillä näissä kaikissa iäkkäät hautaan tahdotaan saattaa, ja kirurgejakin vielä kiusataan viime metreille useiden tuntien mittaisilla leikkausoperaatioilla, kun lääkehouruissa tokkaroivat vanhukset kaatuilevat yhtenään, ja joita sitten vaativilla leikkauksilla operoidaan, vaikka tosiasiat myöntämällä kaikki olisi voitu hyvin välttää, ja kirurgienkin työmäärää helpottaa. Tunnen suurta myötätuntoa kädentaidoistaan lahjakkaita erikoislääkäreitä kohtaan, joiden työpäivät täyttyvät näistä lääkkeistä johtuvista ennalta vältettävistä operaatioista.

Jo kahden lääkkeen yhteisvaikutuksesta lääkäriltä puuttuu faktatietous. Usko pois näin on, puhumattakaan usean kymmenen lääkkeen terveydellisestä murtamisesta vanhuksella, jonka aineenvaihdunta on hidas, ja jota lääkekuorman mielivaltaisuus hidastaa edelleen. Kysymys on lääkärin omastatunnosta, miten aikoo asiat itselleen hyvitellä. Valvira pysyy hiljaa lääkeaineista. Jos valitukset otettaisiin siellä todesta, seuraavaksi Valviran pitäisi selvittää välinsä THL:n ja Lääkäriliiton kanssa. Ystävät vaihtuvat alta aikayksikön vihollisiksi, ellei välejä vaalita.

Tieteellisillä tutkimuksilla on pakko tukea rokottamista. Ellei näin olisi, koko systeemi räjähtäisi ja syylliset joutuisivat häpeään. Ei siis vastuuseen, vaan häpeään. Katsot asiaksesi kääntää kaiken tieteen eduksi, etkä usko edes sitä pahaa, jonka TV ruutu tuo eteesi. Vanhusten lääkitys, etenkin muistisairaiden lääkkeellinen hyväksikäyttö ovat jo kansallinen häpeä. Vastaavaan yltävät ainoastaan lasten ja nuorten rokotteelliset hyväksikäytöt. Jos et tahdo ymmärtää, et tietenkään voi ymmärtää, kuinka rokotteiden avulla luodaan uusia ennen tuntemattomia sairauksia immuunivasteen vääristyessä. Ongelma on erittäin vakava ja murtaa perheiden yhtenäisyyden.

Kysymys ei kuitenkaan ole siitä, että tieteessä olisi kaapattu valta toimia mielivaltaisesti, vaan siitä, että tutkijoille on annettu valta väärinkäyttää ihmisiä, yhtä kaikki lapsia, nuoria kuin vanhuksiakin. Paljon syvemmästä tämä kaikki on lähtöisin ja toimii täsmälleen niin kauan kuin tämä sallitaan.

Sanon tämän vielä kerran. En pyri muuttamaan ihmisten rokotekäyttäytymistä. Jokainen saa ottaa tai olla ottamatta lääkkeitä, sillä tämä samainen ihminen kantaa myös niiden seuraukset. Nykyinen lääketiede suorastaan pursuaa taikauskoa, mille sillekään en voi mitään. Ainoastaan katson ja ihmettelen, koska loppu mahtaisi tulla.

Unta näet todetessasi, että pakko aikaansaa saman mielihyvän kuin vapaaehtoisuus. Pakkorokotteet tekevät tuloaan ja asioita vääristellään ennennäkemättömin tavoin. Juuri näin täytyy tapahtuakin ja sitten tulee loppu.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • BSHunterR

      Sekavasta kirjoituksestasi ei oikein auennut, että pitäisikö sairaat vanhukset jättää lääkitsemättä ja antaa heidän kuolla johonkin helposti hoidettavaan sairauteen tai kärsiä kivuista kieltämällä kipulääkkeet?

      Jotkin lääkkeet vaikuttavat toisiinsa ja näistä on taulukot olemassa.

      Rokotteilla taas ei ole erilaisen vaikutusmekanisminsa takia vastaavaa ongelmaa.

      Labrakokeilla seurataan tiettyjen lääkkeiden vaikutusta, jotta saadaan oikea, potilaskohtainen annostus. Osassa valittajien viesteistä valitetaan, että "kukaan ei tietä miten lääkkeet vaikuttavat" vaikka kokeita otetaan ja sitten taas osa valittajista valittaa kun kokeita otetaan.

      Jos tätä palstaa seuraa, ainoa selväpäiselle lukijalle ilmenevä asia on, että rokotevastustajat ovat hyvin toistaitoisia ja helppouskoisia yksilöitä, täynnä erilaisia uskomuksia.

      • Taidot

        Jos tuota sepustustasi seuraa, niin kovin "toistaitoiselta" se vaikuttaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      74
      4282
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      17
      2748
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2507
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      15
      2432
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      110
      2336
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      111
      2203
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2151
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      611
      1957
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1945
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      24
      1688
    Aihe