Saako valaisimen sisään vaihtaa e27 kannan pienloistelamppujen 2kpl G23 kantaista tilalle (samalla lähtisi tietys muuntaja(kuristin pois). Tilalle laittaisin siis e27 10W led lampun.
Vastaukset 8
- Bvalaisin
Saa tietenkin, mutta jos syttyy tulipalo ja syylliseksi osoittautuu tuo valaisin, jää vakuutuskorvaus saamatta.
- 1000cen
Ikeasta saat 10€ plafondia. Ei pahs
- näin.on.jälleen.kerran
Omaan käyttöön saa rakentaa ihan minkälaisen sähkövirityksen tahansa. Jos toiselle haluaa luovuttaa tai myydä, niin sitten pitää piirtää tussilla kylkeen että CE.
- Anonyymi
Minulla on kylpyhuoneessa Enston valaisin missä 2kpl 9W pieloisteputkilamppua g23 kannalla sarjassa. Lamppujen välissä on kuristin. G23 kannan kehys lampun sisällä on muovia ja se on 'klipsi' kiinnityksellä lampun rungossa. Kannat siis voi vaihtaa esim. samanlaisella klipsi-kiinnityksellä oleviin E14/E27 kantoihin. Tällöin jätetään kuristin kokonaan pois ja johdotetaan suoraan uusiin kantoihin lampun 'sokeripalasta'.
- Anonyymi
Jos noin teet, niin silloin olet valmistanut uuden valaisimen, johon sinun on laitettava arvokilpi omissa nimissäsi. Kaikki vastuut valaisimen alkuperäiseltä valmistajalta siirtyvät sinulle, tämä on Tukesin kanta asiaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos noin teet, niin silloin olet valmistanut uuden valaisimen, johon sinun on laitettava arvokilpi omissa nimissäsi. Kaikki vastuut valaisimen alkuperäiseltä valmistajalta siirtyvät sinulle, tämä on Tukesin kanta asiaan.
Saako noita Kiinalaisia valmistajia muutenkaan minkäänlaiseen vastuuseen, joten käytännössä ihan sama.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saako noita Kiinalaisia valmistajia muutenkaan minkäänlaiseen vastuuseen, joten käytännössä ihan sama.
Juu, vastuiden selvittely on tänne tavaran tuoneen tahon ja Kiinalaisten välinen ottelu. Täällä paikallisesti tavarasta vastaa se joka on tavaran Kiinasta ostanut.
- Anonyymi
Ennen niitä kiinalaisia vastuita kysellään maahantuojalta. Komulainen jutuista voit lukea miten tuotevastuu toimii sähköpolkupyörän palossa.
Sähköhommat kuuluu ammattilaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471502Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.64921Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87647
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605- 43583
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 7552
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24541- 44531
- 61525
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14501Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132469- 42428
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45419Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26409