Olisiko vinkkiä johonkin aineeseen, joka edesauttaa kannon lahoamista. Joskus kuulin muurahaishaposta. Onko kokemuksia?
Kannon hävitys
12
315
Vastaukset
- pitäislähtee
Reikä poralla ja sinne rikkihappoa, saa autotarvikeliikkeistä akkuhapon nimellä.
- taidat.olla.kädetön
Jos et teetä alan firmalla etkä ole kädetön niin kaiva lapiolla/rautakangella kanto esiin ja katko juuret kirveellä. Kun sen jälkeen tasaat maan niin kaannosta ei ole mitään näkyvissä.
- pitäislähtee
Haluaisitko tulla näyttämään mallia, minun tontilla on vielä parikymmentä n. 20 senttistä kantoa, voisin vähän maksaakin.
- jalaton
pitäislähtee kirjoitti:
Haluaisitko tulla näyttämään mallia, minun tontilla on vielä parikymmentä n. 20 senttistä kantoa, voisin vähän maksaakin.
20 senttiset nyt saa pois melkein potkimalla. Voin näyttää jos maksat matkat ja harjakaiset tietysti.
- Niksitässä
Älä istuta tontillesi puita, niin ei tule kantojakaan, eikä tarvitse miettiä miten niistä päästä eroon.
- notblondi
Kiitos yhdestä vinkistä (pitäis lähtee). Kiva, kun löytyy eräs yksi fiksukin vastaaja :)
taidat.olla.kädetön, olen jokusen kaivanut noin, sekä osa vedetty liinojen kanssa. Ihan kaikki kun ei vaan noin lähde. Ja on sen verran kova duuni, että ei vaan aina onnistu... Eri asia on jos on joku pieni kanto juuristoineen.
Ja yhdelle kommentoijalle tiedoksi, jos et tiedä yksinkertaisuudeltasi, niin kaikki tontit mitä ostetaan, ei ole puuttomia... Että ihan voi olla jo valmiina . - Anonyymi
kannon päälle kuseminen silloin tällöin
- Anonyymi
Niin, joka toinen vuosi.
- Anonyymi
Mä porasin kantoon oisko50senttiä halkasija ollut.
18millin poralla reikiä täytin pol to öljyllä hyvin mukavasti palo - Anonyymi
On firmoja jotka jyrsivät kannot niin että mitään ei jää maan pinnan yläpuolelle.
- Anonyymi
10 tonnin kaivurilla lähtee vähän sitkeämpikin kanto.
- Anonyymi
Lähtee mutta MAKSAA !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668