Sanokaa minulle miten te tulette toimeen jos nyt tulee alkonlakko, luulen että ette mitenkään tule toimeen koska tehän kuolette koska te ette saa mistään viinaa ja kaljaa, olen huolissani teistä, mutta te rupeatte sala kuljettamaan viinaa ja kaljaa, teillähän se on ihan rutinia tuo kalja ja viina ralli, ja onhan sitä vielä huolto asemilla sitä tenttua mitä te juotte hyvin paljon.
Kaikille valkolaisille
444444444
7526
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ruotsissa on viinakaupassa semmosta kaljaa ja siideriä mitä suomessa myydään ruokakaupoissa
teiltä.Niikun aina.Jo vuosikymmeniä.
Jos nyt tarkoitat sitä vanhaa "hyvää aikaa", kun viina haettiin "pimeästä", niin kyllä se aika on ainakin valtaväestön osalta ohi. Ei viina lopu lakonkaan aikana Suomesta ja ei pimeän myynnillä kyllä voittoja tulla tekemään!
Ei tarvitse matkustaa Virosta hakemaan viinaa. Suomessa mannet kyllä myy viinaa.
Sori vaan väritön muna. mistä me saahaa sitä viinaa teille myytäväks jos se lakko tulee... Te värittömät suomalaiset ootte aivan kauheita humalassa. Etenkin ne suomalaiset valkolais HUORAT!!! Jotka juo ittesä kännii munan puutteessa
jollei ite halua.Hyi,hyi vai että huorissa ihan.Sittenhän ne ei likaisina enää kotio voi tulla,eiks nii.Eiköhän Tamarat Tallinnasta pie huolta.
haista sinä kuule pitkä vittu