Metsätähdessä ei ole haamuhoitajia

menkääitteenne

Koska siellä ei ole kuin muutama oikeasti vanhuksista välittävä hoitaja.Olin paikalla kun vanhus kertoi että ei uskalla kertoa lääkärille kohtelustaan,koska pelkää "hoitajien" kostoa.

11

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä kertoo selvästi mihin on menty.
      Ihmisten terveydestä on palkattu pitämään huolta henkilöitä, jotka ovat vaarallisia ja valmiita mihin tahansa.

      • Anonyymi

        Olisihan sekin jotain jos lääkäri olisi valmis mihin tahansa, ainakin seksikäs naislääkäri.


      • Anonyymi

        Ja valehtelevat vielä ja syyttävät omaisia.


    • Anonyymi

      Oikean nimen pitäisi olla kualemantähti.

    • Anonyymi

      Hoitajat, joista nyt mainitaan, ovan hyvin koulutettuja ammattiinsa. Usein hoidettavilla voi olla merkittävä sairaus, sekä vaikka kaksisuuntainen hoidettava. Joiden hoidettavuus on hyvin vaikeata, sekä vaikeasti menee perille oikea hoitaminen. Valitteluissa voi olla hoidettava ja sen vaikka lapset, joilla voi olla hermostoneisuus ja aiheuttaa ongelmia oikeasti hoidettavan osalta. Ellei henkilö sovi hoidettavien normaali palvelujen joukkoon. Suomi on vapaa ja voi muuttaa toiseen hoitopaikkaan vapaasti. Tai eräitä joudutaan sijoittamaan niin, ettei muut hoidettavat i,kävästi tule henkilön osalta häirityksi.
      Hyvin harvoin on hoitaja, joka käyttäytyy oikean hoitolinjan vastaisuuden mukaan. Väärä käyttäytyminen tulee nopeasti esille ja johtoasemassa oleva puutuu. Eräitä tapauksia on, että hoidettava on ennen hoitoa tuloa jo hoitajaan nähden pierullinen ja kateellinen aihetta. Nythän juuri viitataan siihen, että henkilökunta on yritellyt ohjata hoidettavaa oikealle linjalle ja hyvää oikeasta toiminnasta.

      • Anonyymi

        Et taida tietää että kaksisuuntainen ei ole sairaus. Se tulee siitä kun ihminen syö lääkkeitä jotka sekoittaa keskushermoston.
        Tästäkin kiitos lääkintöhallitukselle. Tekee kansan sairaaksi sulkemalla silmänsä lääketeollisuuden mafian toimilta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et taida tietää että kaksisuuntainen ei ole sairaus. Se tulee siitä kun ihminen syö lääkkeitä jotka sekoittaa keskushermoston.
        Tästäkin kiitos lääkintöhallitukselle. Tekee kansan sairaaksi sulkemalla silmänsä lääketeollisuuden mafian toimilta.

        Hulluiksi eräs "hoitaja" nimitteli asukkaita.


    • Anonyymi

      Metsätähden ruokasali on edelleen lähiopetusta saavien kouluruokailukäytössä.

      • Anonyymi

        14 .5 .2020 alkaa korona bileet,
        vanhukset ja mukulat samoissa ruokailu tiloissa.


    • Anonyymi

      Jos metsätähteen iskee korona niin ei tarvitte ainakaan vanhukksia tai omaisia syytellä.

      • Anonyymi

        Ei, syy menee yksin lääkintöhallitukselle.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      60
      1965
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe