Kiertäkää kaukaa L.Tapiola ja Oulun kuivaustekniikka

vakvtt

Älkää ottako vakuutusta Lähi Tapiolasta ja kannattaa kilpailuttaa vakuutukset ehdottomasti! Itsellä esim. yritysvakuutus asiat ovat Op Pohjolassa, kun oli paljon edullisempi kuin Lähi Tapiolassa.

Sitten varsinaiseen asiaan, sukulaisen huusholliin tuli viemärivedet sisälle. Oulun kuivaustekniikka kävi tutkimassa ja kaveri sanoi kuitenkin niin, että puoltaa sitä, että likavedet ovat aiheuttaneet vahinkoa (tietenkin !) sisätiloihin.

Sitten Oulun kuivaustekniikan raportti tuli, jonka sisältö oli kaikkea muuta kuin asiakkaan etua ajattelevaa, vaikka tämä tyyppi tarkastusta tehdessä niin sanoi! ?

Vakuutusyhtiön päätös oli, että viemärivedestä aiheutuvia kosteusvaurioita ei korvata, kun talossa oli jo kosteusvaurioita ennestään, paitsi että koko taloa kosteusvaurioiden osalta ei oltu edes tutkittu!

Lähi Tapiola jätti siis korvaukset maksamatta ja tämä Oulun kuivaustekniikka teki kaikkensa, miellyttääkseen palkanmaksajaansa, Lähi Tapiolaa!

Ottakaa vakuutuksenne muualta kuin Lähi Tapiolasta, sillä mitä todennäköisemmin ette korvausta edellä mainutun tyyppisestä vahingosta tule saamaan ja varsinkin, kun ns. nuuskijana on Oulun kuivausteksniikka! Vakuutusnmaksut ovat kyllä kelvanneet Lähi Tapiolalle, mutta kun pitäisi korvata jotain, niin keksitään jos minkälaisia verukkeita, että saadaan venkuloitua itsensä ulos korvauksista !

P.S Tuossa ed. mainitussa vakuutusyhtiössä ns. korvausasioiden hoitaja oli lisäksi kaikkea muuta kuin miellyttävä!

4

1568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KuraVelliHousussa

      Meille kävi samoin. Lisäksi tarkastaja kävi ensimmäiseksi paskalla ja sotki kuravellillään koko wc:n.
      Lausunto oli kaikkea muuta kuin miten tapahtunut vahinko oli aiheutunut.. ei korvaussta

    • vakiovakuum

      Ihan samoja kokemuksia! On muuten kalliit vakuutusmaksut kyseisessä puljussa! Se on sillä lailla, kun korvata pitäisi jotain, niin kyllä keksitään kaikenmaailmaan verukkeita, ettei korvauksiin vain tarvitsisi mennä!

      Tuo Kuivaustekniikkahan tietenkin tekee niin kuin "pelisäännöt" on Tapiolan kanssa sovittu eli hoitaa homma niin, että asiakas maksaa kaiken!!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mitäs se tähän keskusteluun liittyy. Oletko muuten miettinyt, miksi kyseinen kansanedustaja noin tekee? Siksi, että hän tukee älyvapaan puolueensa politiikkaa kuitenkin, vaikkei suoraan persujen vaaliohjelmasta olekaan. Silti hänet liitetään kyseiseen puolueeseen ja ajatuksensa siiheen!!

      SILKAA POLITIIKKAA!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11416
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5884
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      162
      4779
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4671
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4331
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4193
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1741
    Aihe