Euroviisut mitenkähän suomen käy?

Tuleekokohan suomelle voitto vai viimeinen sija kyseisessä tapahtumassa.?


https://yle.fi/aihe/euroviisut
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jospa Suomi toimittaisi vähän enemmän homohtavan porukan kuin viime vuonna, niin kyllä se voitto sinne Suomeen kolahtaa tai sitten ei. Mutta niin, Israelilla on työmaa pitää palestiinalaiset jotenkin aisoissa ja loitolla ettei ne tuu vapauttaan Euroviisu osanottajat puukoilla, itsemurhapommeilla, kotitekoisilla carlgustafeilla, AK-47, kauhakuormaajilla, raskailla maansiirtoautoilla, raketeilla, ohjuksilla etc. kuten tapaus München 1972 jossa palestiinalaiset vapauttivat Israelin Olympialaisosanottajat vasemmiston hurratessa ja riemuitessa.

Äänestä
  • Toi darude on niin ärsyttävä itteesä täynnä oleva tyyppi joka varastaa toisten biiseistä sanoja sekä melodeja.!! Tätäkö se suomen musiikki tuotanto nykyisin sitten on?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


logowayyy kirjoitti:

Tuleekokohan suomelle voitto vai viimeinen sija kyseisessä tapahtumassa.?


https://yle.fi/aihe/euroviisut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu